Despina Stratigakos „Dom Hitlera” czyli o tym jak sobie Adolfo mieszkał.

532d5aae61Tytuł: Dom Hitlera
Autor: Despina Stratigakos
Ilość stron: 431
Wydawnictwo: Wielka Litera

 

Na wstępie chcę zaznaczyć, że w tekście nie zamierzam się wypowiadać z jakimkolwiek szacunkiem do byłego kanclerza Niemiec. Adolfo był psychiczny i tego się nie da ukryć. Bo i po co kryć coś tak oczywistego. Autorka tej książki, Despina Stratigakos dotarła do niepublikowanych do tej pory zdjęć, planów wnętrz domów furera. I szczerze mówiąc takiego portretu Hitlera nie widziałam. Co więcej, biorąc pod uwagę to co się roiło w głowie tego nieczłowieka, był zaskakująco porządny i zdecydowany co do wystroju wnętrz swoich apartamentów, rezydencji i siedzib.

 
I chociaż starałam się być obiektywna, nie byłam w stanie czytać o Adolfie. Z jednej strony mamy świetny styl autorki, która dokładnie opisuje co, gdzie i jak było ustawiane, jakie były wymogi Hitlera czy czego sobie życzył. Z drugiej mamy też swego rodzaju portret człowieka, który odpowiedzialny był na wypranie mózgów milionom ludzi na całym świecie i za holocaust.

 
Książka sama w sobie to naprawdę kawał doskonałej roboty. Zdjęcia i plany okraszone dokładnymi wyjaśnieniami, opisami i wszystkim co potrzebne do zrozumienia zamieszczonych materiałów. Dom Hitlera to przede wszystkim książka dla ludzi, którzy interesują się osobą furera i tym co się w tej jego chorej główce roiło. Dla innych to po prostu książka o domach dyktatora.

 

Jednak książkę polecam, jeśli tylko jesteście zainteresowani tematyką, bo autorka wie co robić, żeby mimo osoby skrzywionego psychicznie Adolfa, zainteresować człowieka tym jak mieszkał.

 

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Wielka Litera.

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s