Rachel Williams & Emily Hawkins & Lucy Letherland „Atlas przygód zwierząt”. Return to innocent.

atlas-300x424Tytuł: Atlas przygód zwierząt
Autor: Rachel Williams & Emily Hawkins & Lucy Letherland
Ilość stron: 90
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 

Jakiś czas temu pisałam wam o Atlasie Miast Martina Haake. Ksiażce, która była świetnym przypomnieniem tego, że w każdym z nas – nawet najbardziej dojrzałym czytelniku – nadal drzemie dziecko. I myślałam, że dziecięca potrzeba podróżowania została już zaspokojona. Ale wydawnictwo Nasza Księgarnia postanowiła zalać mnie nostalgicznymi wspomnieniami z czasów, kiedy chciałam zostać podróżnym weterynarzem i wydało kolejne cudo, jeszcze większe wymiarowo od wcześniej wspomnianego atlasu.

 

Tutaj mamy przedstawione mapy kontynentów oraz zwierzęta, które dany kontynent zamieszkują. Atlas jest szalenie barwny i okraszony przyjemnymi, niedługimi opisami konkretnych gatunków zwierząt. Ilustracje doskonale pasują do całej idei publikacji takiej książki. Nic nie jest tu na wyrost, a niektóre zwierzaki są nawet uśmiechnięte albo machają do czytelnika – co w moim odczuciu jest mega słodkie.

 
Całościowo książka jest niesamowicie wydana. Pełny kolor, dopracowana w każdym calu. Książka nadaje się dla dzieci w każdym wieku w przedziale od 0 do 11 roku życia. Dlaczego? Ponieważ kiedy dziecko jest za małe, żeby zrozumieć tekst, może pooglądać ilustracje, które naprawdę przyciągają uwagę czytelnika. Z kolei dla nieco starszych dzieci, książka poza ładnymi ilustracjami, zapewni dawkę edukacji okraszonej rozrywką. Nauka przez zabawę. Jest coś lepszego?

 

Ostatecznie nawet taki stary pryk jak ja odnalazł w tej książce ogromną radość z czytania i podziwiania nieco bajkowych ilustracji autorstwa Lucy Letherland. Nasza Księgarnia zrobiła robotę wydając książkę w ten sposób i nie powinno nikogo dziwić, że mocno polecam również ten atlas.

 

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia.

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s