Marrisa Meyer „Heartless” ( „Bez serca”). Before she was The Queen of hearts she was just a girl who wanted to fall in love.

18584855Tytuł: Heartless
Autor: Marissa Meyer
Ilość stron: 453
Wydawnictwo: FEIWEL & FRIENDS

Polska premiera: maj 2017
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc

 

Zanim stała się Królową Serc, była tylko dziewczyną, która chciała się zakochać. Gurl! Don’t fall!
Marissa Meyer znana jest w Polsce z serii The Lunar Chronicles. Serii retellingów znanych wszystkim baśni. Przez Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Roszpunkę aż po Królewnę Śnieżkę ( w między czasie jeszcze dostajemy krótką historię Złej Królowej od lusterka ). Jak się okazuje, autorka może nas wszystkich zaskoczyć i to nie raz. Ponieważ chwyta się również znanej wszystkim Alicji w Krainie Czarów. Z tą różnicą, że nie pisze o samej Alicji. Chwyta się jednak historii Królowej Serc. Złej królowej, która siała terror w Krainie Czarów.

 

Długo przed tym, gdy Królowa Serc stała się postrachem Krainy Czarów, była prostą dziewczyną, która po prostu chciała się zakochać.  Catherine może i była jedną z najbardziej pożądanych dziewczyn w królestwie, ulubienicą nieżonatego Króla Serc, jednak tak naprawdę pragnęła czegoś innego. Nie chciała być królową. Dziewczyna była bardzo zdolnym piekarzem i jej marzeniem było otworzenie piekarni z najlepszym przyjacielem. Jednak według jej matki, takie marzenia są nieprzemyślane i głupie, zwłaszcza dla takiej młodej damy, jak Cath, która może zostać przyszłą królową. Wtedy na jej drodze staje Jest. Młody i przystojny mężczyzna, który mąci dziewczynie w głowie. Po raz pierwszy Cath, ryzykując dobre imię rodziców oraz znieważenie samego króla, wdaje się w gorący i intensywny romans. Cath jest zdeterminowana by wziąć swoje przeznaczenie za rogi i poprowadzić je tak, jak ona tego pragnie. Jednak w krainie, której fundamentem jest magia i wszędzie pełno jest szaleńców i potworów, przeznaczenie ma swoje własne plany.

 

heartless
Wprawdzie książki Meyer nie czytałam po polsku ( żadnej ), ale nadal mam do niej ogromny szacunek za to co zrobiła z baśniami i tak naprawdę ryzykowała wiele. Retellingi nie są łatwe do pisania, bo pierwowzory nadal są narzucone przez oryginały i tak dalej. Jednak w moim odczuciu takie książki traktujące o genezie villanów, są przydatne i dostarczają naprawdę dużo rozrywki.
Catherine na początku była dziewczyną, która chciała się szczerze zakochać, spełnić swoje marzenie o małej piekarni. Jednak jej matka nie zamierzała do tego dopuścić. W ogóle jej matka jawiła mi się jako strasznie despotyczna suka, której nie da się lubić. Potem jednak autorka świetnie przedstawia rozwój postaci w przypadku samej Catherine, która ze strony na stronę niechybnie  kieruje się w objęcia przeznaczenia, które chciała zmienić. Sęk w tym, że Kraina Czarów nie jest miejscem, gdzie można brać byka za rogi, bez ryzyka, że na te rogi nadziejesz się zanim dobrze je chwycisz.

 

Ostatecznie Heartless to świetny stand-alone story, które powinni przeczytać wszyscy miłośnicy twórczości Marissy Meyer. To świetna, momentami zabawna, momentami bolesna historia o złamanych sercach i dekapitacjach tak romantycznych jak oglądanie zachodu słońca ze swoim ukochanym.

 

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s