Tillie Cole „Reap”. Niech ktoś powie autorce, żeby zostawiła w spokoju gatunek dark erotic. Proszę.

i-reap-tillie-coleTytuł: Reap
Autor: Tillie Cole
Ilość stron: 405
Wydawnictwo: Filia

 
Tillie Cole to autorka, której zdecydowanie idzie lepiej pisanie prostych obyczajówek, a nie książek z gatunku dark erotic. Jak ja bym chciała, żeby pani autorka skupiła się na pisaniu książek typu A thousand boy kisses, która wyszła jej o wiele lepiej niż seria Scarred Souls. Naprawdę nie lubię pisać niepochlebnych recenzji, ale REAP jest drugim tomem serii, ale nic odkrywczego tam nie było. Niestety.

 
Fabuła książki mogłaby być opisana tak, a i tak nie zmieniłoby to niczego: On zniewolony i faszerowany narkotykami przez swojego właściciela – gruzińskiego gangstera. Wielki i poraniony. Ona na smyczy ojca, bosa rosyjskiej braci. On zostaje pojmany przez Rosjan i wtedy poznaje ją. Dziewczyna zaczyna coś do niego czuć, ale nie obędzie się bez ofiar.

 
Niemal to samo co dostaliśmy w pierwszym tomie. Tillie Cole sprawdza się o wiele lepiej w zwykłem młodzieżówce czy powieści obyczajowej. Główny bohater to sfatygowany przez życie facet, którego zrobili maszyną do zabijania, Talia to dziewczyna, która chce się wyrwać spod jarzma ojca. Kreacje bohaterów nie są w żaden sposób ciekawe. A czytałam wiele młodzieżówek, gdzie postaci dało się uwielbiać od pierwszej strony. Tutaj tego nie było. Wszystko było płytkie, nudne i przewidywalne.

 

Wielki zawód i ból, bo spodziewałam się czegoś więcej. Szczególnie, że mam za sobą kilka innych powieści Tillie Cole w oryginale ( spoza serii) i jestem oczarowana tym co ta kobieta potrafi napisać, kiedy nie przychodzi do tworzenia w gatunku dark erotic.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Filia i przepraszam…

 

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s