Colleen Hoover „It Ends With Us”. Sometimes the one who loves you is the one who hurts you the most.

27362503Tytuł: It Ends With Us
Autor: Colleen Hoover
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Simon & Schuster Ltd

 
Miłość bywa ślepa. I to jest fakt. Miłość to z neurologicznego punktu widzenia choroba, destabilizacja hormonalno- umysłowa. A jednak jest to ulubiona choroba ludzi, połączona z nieuleczalną głupotą. Kiedy kogoś kochamy, nie dostrzegamy jego wad. Te wszystkie śmieszne cytaty typu: Kiedy kogoś kochasz, akceptujesz go całego, razem z jego wadami – są tak głupie i nieracjonalne, że czuje się jak emocjonalna ameba. #COMEDY
Co? Jak facet cie pierze po pysku, wyzywa od najgorszych tylko dlatego, że ma gorszy dzień, to co? Będziesz zachwycona i jeszcze mu przyklaskiwała? Albo kiedy twoja kobieta będzie cię tłukła to powiesz to samo? Bo przecież ją kochasz, a ona ciebie. To tak nie działa.

 

Lily nie zawsze miała łatwo w życiu, co jednak nie powstrzymywało jej przed dążeniem do spełnienia marzeń. Z małego miasteczka w stanie Maine, gdzie skończyła studia, przeprowadził się do Bostonu. Tam chciała ułożyć sobie życie, pracować i odetchnąć wielkim miastem. To właśnie po przeprowadzce do nowego domu, Lily poznaje Ryle’a Kincaid’a, który jest niemożliwie przystojnym neurochirurgiem. Mężczyzna okazuje się być uparty, nieco zaborczy i trochę arogancki, ale jest również ciepły, kochający i czuły, a do tego wydaje się mieć ogromną słabość do samej Lily. Przy czym jego niechęć do związania się z kimś jest nieco zastanawiająca. Z czasem jednak dziewczynie udaje się trafić do Ryle’a. Jednak zaborczość mężczyzny staje się niemal chorobliwa, kiedy do życia Lily wraca Atlas Corrigan – jej pierwsza miłość i przyjaciel z dzieciństwa. Przez pojawienie się mężczyzny, to co Lily wypracowała z Rylem chwieje się w posadach, a każdy kolejny dzień, zaczyna odkrywać coraz większe problemy, które skrywa jej ukochany.

 

Colleen Hoover nie raz przyznawała się do tego, że It Ends With Us jest jej najbardziej osobistą książką. Prawdą jest, że póki nie przeczyta się tej książki, można narzekać i pisać jakie to stwierdzenie było na wyrost.

Prawdą jest, że autorka napisała i przedstawiła historię, która jest piękna, jednocześnie sprawia, ze człowiek zaczyna wątpić w swoją zdolności poznawcze.
Ryle przedstawiony jest jako człowiek porywczy i zaborczy, a jednocześnie cudowny, ciepły, kochający i opiekuńczy. I tylko tę drugą część Ryle widzi się jako czytelnik. Kreacja postaci jest tak niesamowita, że nawet kiedy dochodzi do momentów, gdy wychodzi z niego jego prawdziwa natura, nadal wierzymy w to, że taki nie jest i do samego końca kibicujemy jemu i Lily.

Tymczasem Lily jest przedstawiona jako silna i niezależna kobieta, która chce walczyć o swoje życie, ale miłość zmienia jej priorytety. I staje się typową ofiarą, która początkowo była tak zakochana, że nie widziała w niczym winy ukochanego. Wszystko opierało się na przypadkach, jej winie albo gorszym dniu, który przecież mógł być wynikiem stresującej pracy jej mężczyzny, prawda?
To co mnie bolało w tej książce najbardziej to fakt, że Ryle jednak w moich oczach zasługiwał na drugą szansę i to między nim a Lily była potężna chemia, która wszystko mogła naprawić i pokazać światu, że da się naprawić zepsutego człowieka. Jednak z drugiej strony skąd pewność, że nie stałoby się to raz jeszcze, z większą siłą?
Postać Atlasa była słabo wykreowana i wcale nie budził we mnie szczególnego uczucia, które by mnie przekonało, że to on powinien być z Lily.

 

Bardzo polecam It Ends With Us, ponieważ książka jest niesamowicie ważna i potrzebna. Ostatecznie książka okazała się być niesamowita, wzruszająca i bardzo ważna. Jednak przypomniała jednocześnie jedną prawdę, którą powinni wszyscy pamiętać. Każdy z nas jest mniej lub bardziej szalony. A wszystko zależy od tego…jak mocno kogoś kochamy.

 

 

 

Hasacz.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Colleen Hoover „It Ends With Us”. Sometimes the one who loves you is the one who hurts you the most.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s