Caroline Wallace „Marta, która się odnalazła”. O porzuceniu, niespotykanych umiejętnościach i czasie.

82d8d534e9Tytuł: Marta, która się odnalazła
Autor: Caroline Wallace
Ilość stron:384
Wydawnictwo: Pascal

 

Częściej niż do poronień, kobiety porzucają swoje dzieci. Czy to ze strachu czy przez odrzucenie ze strony rodziny, albo po prostu nie chcą dziecka. Historia Marty nie jest czymś niezwykłym. Dziewczyna jako niemowlę została zostawiona w walizce na dworcu w Liverpoolu, którego nigdy nie opuściła. Marta ma 16 lat i tylko 36 dni na to by dowiedzieć się kim jest, kto ją zostawił szesnaście lat temu na dworcu. należy zaznaczyć, że dziewczyna ma niesamowity talent do odnajdywania rzeczy. Pytanie tylko czy ten talent pozwoli jej na odnalezienie siebie? Czy dowie się kto i dlaczego zostawił ją na dworcu?

 

Tego wam nie powiem, ale przyznam szczerze, że tak osobliwie napisanej książki, która by mnie wciągnęła, jeszcze nie znałam. Kreacje postaci są bardzo przyjemne, choć i zdarzają się takie, którym urwałabym nie tylko łeb po samych ramionach, ale to się wytnie. Mam wrażenie, że autorka macała trochę realizm magiczny, biorąc pod uwagę zdolności Marty i to jak toczy się te niespełna trzydzieści sześć dni i co wychodzi na jaw.

Jestem zauroczona wątkiem miłosnym, który jest tak delikatny, że nawet sama główna bohaterka nie miała pojęcia, że pewien zacny jegomość się w niej zakochał. * kisses* precioso ❤ . Genialne poprowadzona akcja, osobliwa narracja i przede wszystkim moment, który zjeżył mi włos na karku. A w to wszystko był zaangażowany jeden facet…żeby go Odyn dopadł, bo cholera niy strzymia.
Całościowo Marta, która się odnalazła to książka niesamowita, wciągająca i na swój sposób ciepła. Bardzo przyjemnie czytało mi się pewne momenty ( nie napisze o co chodzi, c’mon…spoilers ), ale dla nich i właśnie tak delikatnego wątku miłosnego warto przeczytać tę książkę.

 

Za swój egzemplarz dziękuję wydawnictwu Pascal.

 

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s