Aleksander Sołżenicyn „Archipelag GUŁag 1913-1956. Próba dochodzenia literackiego”. Jakim cudem te książki zostały wydane?

pakiet-archipelag-gulag-1918-1956-tom-1-3-b-iext39303134Tytuł: Archipelag GUŁag 1913-1956
Autor: Aleksander Sołżenicyn
Ilość stron: 1650 [ trzy tomy ]
Wydawnictwo: REBIS

 
Wiele jest książek, które ludzie uznają za te serii life changing. Najczęściej to jakieś durne poradniki czy innego obyczajówki. Pytanie : Czy ludzie są w stanie przeczytać coś co byłoby bardzo niewygodne i uznać, że to zmieniło ich życie na lepsze? Trochę mi się nie chce w to wierzyć, zwłaszcza po tym co usłyszałam od wielu znajomych, który kiedykolwiek mieli styczność z tymi książkami Sołżenicyna, które mam zamiar wam dzisiaj opisać. Mogliście o tym słyszeć, albo i nie koniecznie. Wszystko zależy jakimi książkami się interesujecie. Jeśli siedzicie w książkach historycznych jak ja, to zrozumiecie o czym piszę.

 

Archipelag GUŁag to monumentalna praca słynnego pisarza i myśliciela Aleksandra Sołżenicyna, poświęcona więzienno-obozowej martyrologii narodu rosyjskiego i obywateli innych republik ZSRR i krajów, łączy w sobie elementy powieści, autobiografii, reportażu, wspomnień świadków i uczestników. Dzięki tej książce, opublikowanej w Paryżu w latach 1973-1975, świat poznał prawdę o łagrach i skrywanej przed opinią publiczną części historii ZSRR. Archipelag GUŁag, wielki akt oskarżenia systemu totalitarnego, panującego w Związku Radzieckim, jest nie tylko niezwykłym dokumentem zbrodniczej epoki, lecz także utworem o niepodważalnych walorach literackich.
Wiele słyszałam o tych książkach, które tak bardzo chciałam przeczytać. Ludzie mówili, że tego się nie da czytać, że za ciężkie i w ogóle samo zło. W moim odczuciu to po prostu kawał potężnej literatury, która miała na celu zdemaskowanie tej części polityki ZSRR, która była ukrywana przed wiadomością publiczną i możliwe, że gdyby została upubliczniona.

Ocenianie Sołżenicyna nie powinno leżeć w mojej gestii, biorąc pod uwagę, że przy tym człowieku jestem dosłownie nędznym robaczkiem. Książki bardzo gorąco polecam, bo to kawał mocniej, doskonałej lektury, która wprawdzie nie nadaje się na lekką książkę przed snem, ale im więcej ludzi ją przeczyta tym lepiej. Nawet jeśli uznacie ją za ciężką, warto się trochę pomęczyć, biorąc pod uwagę, że Sołżenicyn pisał jak nikt inny. Z potężnym i pewnym głosem, opisując bezwzględność i wady systemu totalitarnego.

 

Za książki bardzo gorąco dziękuję księgarni internetowej:
logo

Szczególnie polecam księgarnię czytam.pl ze względu na ich naprawdę dobre ceny oraz promocje – plus do każdego zamówienia dodawana jest mega urocza zakładka, ewentualnie cały ich komplet. Dodatkowym plusem jest też świetny kontakt z klientem i jeśli książka, którą zamówicie przyjdzie uszkodzona, zostaniecie powiadomieni o tym fakcie, nawet jeśli przyjdzie wam poczekać dzień dłużej na zamówienie. To się nazywa dbałość o klienta!❤

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s