Izabela Skorupka „Marcelina i Twierdza Wspomnień”. Nie śpij, bo cię podmienią.

64Tytuł: Marcelina i Twierdza Wspomnień
Autor: Izabela Skorupka
Ilość stron: 428
Wydawnictwo: Axis Mundi & Eklekta

 

Są książki, na które jestem zwyczajnie za stara. I to jest fakt. A nawet Super Express. Z twórczością Izabeli Skorupki zapoznałam się w momencie czytania pierwszego tomu przygód Marceliny, która nie jest taką zwyczajną, jedenastoletnią dziewczynką. Poznajcie Marcelinę. Marcelina ma jedenaście lat i pochodzi z rodu,w którym dziedziczy się talent pisarski z małym bonusem, który nie koniecznie jest czymś czego by się chciało. Problem tkwi w tym, że wraz z talentem, dziedziczy się pewną klątwę. To właśnie przez to dziewczynka zostaje wplątana w serię niezwykłych, wręcz niemożliwych zdarzeń, które mają wpływ nie tylko na nią, ale i na jej rodzinę. Najpierw zniknęła i trafiła do bliźniaczego domu w Bezczasie, a teraz musi uratować swoich bliskich, których ktoś zwyczajnie…podmienił. Jednocześnie grożąc bezcennej Harmonii. Marcelina razem z przyjaciółmi wyrusza w daleką podróż by ocalić rodzinę.

Tego, że Izabela Skorupka potrafi pisać świetnie książki nie trzeba powtarzać. Mimo, że seria o Marcelinie jest dedykowana dzieciom ( na moje oko w przedziale wiekowym 7-11), nawet osoby starsze będą się przy tym świetnie bawiły. Całe szczęście, autorkę ominęło fatum drugiego tomu, który w większości przypadków jest pomyłką. Marcelina przechodzi pewnego rodzaju ewolucje, którą można zauważyć po jej zachowaniu. Dziewczyna inaczej reaguje na fantastyczne stwory, niecodzienne wydarzenia, pewnego rodzaju magię i wiele innych rzeczy. Nadal bardzo kocha swoją rodzinę i walczy o nią z całych sił, jednak można wyczuć, że autorka trzyma się pewnej naturalnej, niepisanej zasady, gdzie każde przejścia – niezależnie czy są one dobre czy nie – kształtują człowieka.

Dlatego śmiało mogę stwierdzić, że książki Izabeli Skorupki są nie tylko dla młodszych, ale i starszych czytelników. Do tego jeśli zaopatrzycie się już w oba tomy przygód Marceliny, żeby czytać je swoim pociechom, dla was też znajdzie się tam całkiem spora dawka rozrywki. Jednocześnie trzeba zauważyć, że styl narracji, jaki uskutecznia Izabela Skorupka, jest nieco dojrzalszy niż w pierwszym tomie, co pozwala mi przypuszczać, że kolejne tomy będę tylko lepsze i lepsze.

Jeśli szukacie dobrej książki, która nie wypierze mózgów waszych pociech, mam dla was dobrą wiadomość. Właśnie taką znaleźliście. I będzie to świetny prezent pod choinkę czy też na mikołajki.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Axis Mundi & Eklekta oraz autorce.

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s