„Seksmisja i inne moje misje” Olgierd Łukaszewicz w rozmowie z Tomaszem Miłkowskim.

lukaszewicz_seksmisja-i-inne_mTytuł: Seksmisja i inne moje misje
Autor: Olgierd Łukaszewicz w rozmowie z Tomaszem Małkowskim
Ilość stron: 490
Wydawnictwo: Literackie

 

Olgierd Łukaszewicz to aktor o szerokim dorobku zarówno ról filmowych jak i teatralnych. Niemożliwy do podrobienia Albercik w Seksmisji, gdzie wystąpił z Jerzym Stuhrem, melancholijny Stanisław w Brzezinie, Ślązak w Soli ziemi czarnej i Perle w koronie, romantyczny powstaniec w Wiernej rzece,skupiony i przejmujący ksiądz w Pokuszeniu . We wciągającej, pełnej artystycznej pasji rozmowie z Tomaszem Miłkowskim, opowiada o swoim filmowo-teatralnym życiu, o dzieciństwie spędzonym na Śląsku i o relacji z bratem bliźniakiem. O szacunku dla swoich mistrzów, dla starszych kolegów po fachu i o miłości. O godzeniu duszy artysty z naturą społecznika. O niestrudzonym podejmowaniu nowych misji.
Bezbłędnie wciągająca, zajmująca i diabelnie autentyczna. Tyle jestem w stanie napisać o tej książce. Tak jak dosiadłam zaraz po TK w Krakowie do książki, tak nie mogłam przestać czytać. Jestem strasznym psem na biografie ( taki pies na baby ), więc taka rozmowa rzeka i to jeszcze z Olgierdem Łukaszewskim to wyjątkowa perełka dla każdego miłośnika. Zresztą, bądźmy szczerzy sami ze sobą. Takich aktorów jak pan Olgierd, Jerzy Stuhr czy Wiesław Michnikowski ( wszyscy grali w Seksmisji) już się nie robi i nie szkoli. Wiadomo, że wszystko w życiu przemija, jednak należy utwardzać pamięć o tym co najlepsze. Dlatego tez takie książki są ważne.

Jeśli szukacie książki, dzięki której poznacie nieco bardziej życie tak uwielbianego przez wszystkich Albercika z Seksmisji czy generała Nila, to właśnie trafiliście idealnie. To książka, którą powinien przeczytać każdy miłośnik biografii czy Olgierda Łukaszewskiego.
Seksmisja i inne moje misje to zdecydowanie najlepiej przeprowadzona rozmowa, która wydana została jako książka. Nigdzie indziej nie dowiecie się tak osobistych rzeczy o Olgierdzie jak w tej książce i przede wszystkim to wielki strzał w dziesiątkę dla miłośników starszego kina.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Literackie.

 

 

Hasacz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s