Carole Matthews „Miłośniczki Czekolady i ślub”. Czego by życie nie zepsuło, czekolada zawsze pomoże.

991317-milosniczki-czekolady-i-slubTytuł: Miłośniczki Czekolady i ślub
Autor: Carole Matthews
Ilość stron: 365
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

 

Mówi się, że czekolada nie pyta, czekolada rozumie. W przypadku Miłośniczek Czekolady, jest to po prostu prawda. Carole Matthews poznałam przy okazji Mojego miejsca na ziemi,  gdzie bohaterka uciekała przez zdrowo pizdniętym umysłowo mężem, którego nawet rodzina nie akceptowała. Książka była napisana całkiem przyjemnie, czytało się ją szybko i płynnie, a w zestawie z przyjemnymi postaciami, dostaliście jeszcze wachlarz takich emocji, że ciskaliście bluzgami. W przypadku Miłośniczek Czekolady, było nieco spokojniej, ale to nie znaczy, że gorzej.

 

Poza bardzo nietrafionymi rodzicami jednej z bohaterek ( bodajże Nadii jeśli dobrze pamiętam imię ), byłym adoratorem tej innej dziewczyny – książka była tak naprawdę ciepłą, ślubną historią, którą można polecić każdemu. Dodatkowym plusem jest to, że jeśli polubicie dziewczyny z Klubu Miłośniczek Czekolady, zawsze możecie sięgnąć po inne książki z tej serii -> klik.

Cała historia to przeplatane zabawnymi sytuacjami, ogromną ilością miłości i rozterek sercowych wydarzenia, które kończą się zwykle ślubem. Dodatkowo – poza dziwnymi, anglojęzycznymi ( przynajmniej tak brzmiącymi) imionami, które czytelnika mogą doprowadzić do nerwicy – czytelnik dostaje przyjemną, całkiem sympatyczną historię zwariowanych dziewczyn, które mają wejść na nową drogę życia, niezależnie czy ich rodziny się na to godzą czy nie.

Finalnie polecam tę książkę głównie kobietom, które lubują się w historiach miłosnych, mówiących o przyjaciółkach, które są ze sobą na dobre i złe. Ale też uważam, że jest to świetna propozycja na świąteczny prezent dla waszych mam czy cioć jeśli te lubią tego typu historie.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska.

 

 

Hasacz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s