Jarosław Sokół „Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach”. Kolejny materiał na dobry serial historyczny?

2cbfcb37b0964ed03efe3e52268aTytuł: Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach
Autor: Jarosław Sokół
Ilość stron: 475
Wydawnictwo: Zwierciadło

 
Przyznam szczerze, że unikam jak ognia telewizji i polskich mediów. Unikam też polskiego jutuba czy innych źródeł, bo z jakiegoś powodu nie jestem zdolna do oglądania takich materiałów. Teraz jednak wpadła mi w łapy książka autora Czasu honoru i wypadałoby coś o tym napisać. Dlatego postaram się za bardzo nie narzekać, tylko po prostu napisać co sądzę o książce, bo od wstępu to ja też nie jestem. #nieumiempisać. Ale do rzeczy, bo w końcu kiedyś trzeba zacząć.

Kiedy na początku XX wieku bracia Wright wykonali pierwszy lot maszyną ciężą od powietrza, Polski nie było na mapie świata. Jednak byli Polacy, a wśród nich wielu młodych ludzi, marzących o lataniu. Awiatorzy to opowieść o spełnianiu niemożliwych marzeń, o walce z przeciwnościami i o lepsze jutro. Wszystko to rozgrywa się na tle wydarzeń epokowych : I wojna światowa, walka z Ukrainą i bolszewicką Rosją. To też opis fascynującego obrazu odradzającego się państwa polskiego po ponad stuleciu zaborów, który przedstawiony jest z perspektywy polskich lotników walczących w eskadrach Niemiec, Austro-Węgier i Rosji.

Książka jest napisana naprawdę dobrze, ale chyba to nie jest mój okres historyczny, żebym była tym aż tak zachwycona, jak być powinnam. Kreacje postaci są niesamowite, opisy wydarzeń tak samo, jednak bardziej siedziałam i siedzę nadal w II wojnie światowej, niż w czasach I wojny czy rozbiorów. I mimo tego jak dobra jest to książka, jak wciąga podczas czytania i nie sposób jej odłożyć, nie należy do moich ulubionych.

Nie znaczy to jednak, że powinniście unikać tej książki. Awiatorzy to książka z wartką akcją, niesamowitymi opisami i przede wszystkim naprawdę zajmującą fabułą. Dlatego jeśli w odróżnieniu do mnie interesują was czasy II wojny światowej oraz historia Polski, która rozgrywała się w przestworzach, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

 

Za książkę dziękuję księgarni internetowej:
logo

Szczególnie polecam księgarnię czytam.pl ze względu na ich naprawdę dobre ceny oraz promocje – plus do każdego zamówienia dodawana jest mega urocza zakładka, ewentualnie cały ich komplet. Dodatkowym plusem jest też świetny kontakt z klientem i jeśli książka, którą zamówicie przyjdzie uszkodzona, zostaniecie powiadomieni o tym fakcie, nawet jeśli przyjdzie wam poczekać dzień dłużej na zamówienie. To się nazywa dbałość o klienta!❤

 

 

Hasacz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s