Dayal Petterson „Black Metal. Ewolucja kultu”. O muzyce czarnej jak dusza satanisty…

black_metalTytuł: Black Metal. Ewolucja kultu
Autor: Dayal Petterson
Ilość stron: 486
Wydawnictwo: Kagra

 
Ilu jest ludzi, tyle gustów muzycznych. Jedni gibią się do Abby, inni cieszą się kiedy facet śpiewa, że go urwało do pasa…czy jakoś tak, a jeszcze inni gustują w black metalu. I dzięki takim wydawnictwo jak Kagra, właśnie ci ludzie mogą sobie sprawić jedną z najdokładniejszych książek o tym gatunku muzycznym na rynku wydawniczym ( tak, nie tylko w Polsce). Jak możecie się domyślić black metal uchodzi za jeden z najbardziej ekstremalnych gatunków muzycznych, dlatego albo się komuś nie podoba, albo zwyczajnie pożera go żywcem.

Dayal Petterson to kompletny geek, freak, nerd ( niepotrzebne skreślić ) środowiska black metalowego, który dzięki temu stworzył coś bardzo dopracowanego, perełkę dla miłośników gatunku muzycznego. Książka jest wypchana zdjęciami, artykułami i wywiadami z przeróżnymi zespołami takimi jak : Venom Mercyful Fate Bathory Hellhammer / Celtic Frost Vulcano Blasphemy Samael Rotting Christ Necromantia VON Tormentor Masters Hammer Beherit Mayhem Thorns Darkthrone Thou Shalt Suffer / Emperor Gehenna Gorgoroth Trelldom Cradle Of Filth Dimmu Borgir Mütiilation Marduk Funeral Mist Shining Graveland / Infernum Behemoth Enslaved Isengard / Storm Ulver Windir Negură Bunget Hades Primordial Arcturus Manes Fleurety Sigh Ddheimsgard Mysticum Aborym Blacklodge Fen i wiele innych!

To trzy dekady black metalu na blisko pięciuset stronach, które wciągają bardziej niż czekolada – niezależnie jak dziwne to porównanie, osoby lubiące czekoladę, zrozumieją.
Książka jest przetłumaczona w naprawdę świetny sposób i to nie przez byle kogo, a przez Bartosza Donarskiego, który przez lata współpracował z tą częścią Interii odpowiedzialnej za muzykę. Facet zrobił robotę i dzięki temu książka jest naprawdę świetna w odbiorze – i mówię to z perspektywy osoby, która w zasadzie jest zmuszona do słuchania black metalu ( jeśli się ma za ścianą brata, który tego słucha w większości przypadku kiedy już puszcza jakąś muzykę ).

Bardzo gorąco polecam Ewolucję kultu każdemu miłośnikowi gatunku i osobom ciekawym historii tej muzyki. To możliwie najdokładniejsza taka historia black metalu jaką kiedykolwiek znajdziecie.

 

Za książkę dziękuję księgarni internetowej:
logo
Szczególnie polecam księgarnię czytam.pl ze względu na ich naprawdę dobre ceny oraz promocje – plus do każdego zamówienia dodawana jest mega urocza zakładka, ewentualnie cały ich komplet. Dodatkowym plusem jest też świetny kontakt z klientem i jeśli książka, którą zamówicie przyjdzie uszkodzona, zostaniecie powiadomieni o tym fakcie, nawet jeśli przyjdzie wam poczekać dzień dłużej na zamówienie. To się nazywa dbałość o klienta!❤

 

 

Hasacz.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Dayal Petterson „Black Metal. Ewolucja kultu”. O muzyce czarnej jak dusza satanisty…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s