Milka Kahn & Anne Veron „Kobiety w mafii”. Matki, żony, niewolnice czy siła, tradycja i prawdziwe znaczenie mafijnych rodzin?

kobiety-w-mafiiTytuł: Kobiety w mafii
Autor: Mika Kahn & Anne Veron
Ilość stron: 254
Wydawnictwo: Muza S.A.

 

Kiedy słyszę słowo mafia od razu mam przed oczami Il Padrino, w głowie Speak softly love ( motyw z Ojca Chrzestnego ). Od zawsze i na zasze Marlon Brando będzie dla mnie don Vito Corleone, jedyny i słuszny znak mafijnego świata. A jaka jest prawda? Trochę zaskakująca. Ponieważ nie od zawsze mafia oznaczała półświatek przestępczy. Dopiero od XIX wieku słowo nabrało tego negatywnego czy raczej budzącego strach znaczenia. Początkowo i nadal, choć już w mniejszych stopniu, tego słowa używano w dialekcie sycylijskim i oznaczało wdzięk, urok czy swobodę.  Może dlatego kobiety w mafii, szczególnie w tej współczesnej, odgrywają coraz to ważniejsze role. Zresztą…gdyby nie kobiety, mafijni bossowie nie mieliby powodów do dumy, gdy żona wyda na świat pierwszego syna, który wyrośnie na następcę.

 

Kobiety w mafii to książka, która powstała na potrzeby poglądowe. Przynajmniej tak mi się wydaje. Anonimowo wypowiadały się kobiety, które były żonami bossów, pracowników czy wyżej postawionych ludzi w takich mafiach jak cosa nostra czy kamorra. To książka, która z jednej strony zagraża życiu kobiet, które pomogły w jej powstaniu, ale też może być powodem dla innych by się wyłamać i już nie służyć bezwzględnym mordercom, którzy uważają się za wyjętych spod prawa.

Jak dla mnie to naprawdę dobrze napisana książka, naświetlająca sprawę i w zasadzie stanowisko kobiet we współczesnym świecie mafijnym. Ukazuje ona cierpienie matek, które muszą patrzeć na śmierć swoich synów, a nawet losy kobiet, które zostają bossami mafijnymi ponieważ wymaga tego od nich sytuacja.

Ta książka to prawdziwy must have dla ludzi, którzy interesują się światem mafijnym, uwielbiają Ojca Chrzestnego i przede wszystkim, chcą wiedzieć co tak naprawdę jest powodem zgody milczenia dla większości kobiet w rodzinach mafijnych.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Muza.

 

 

Hasacz

Reklamy

11 uwag do wpisu “Milka Kahn & Anne Veron „Kobiety w mafii”. Matki, żony, niewolnice czy siła, tradycja i prawdziwe znaczenie mafijnych rodzin?

  1. Może być ciekawe, choć ja sama nie przepadam za taką tematyką. Na razie u mnie na półce zalega około 20 książek do przeczytania, więc będę miała co robić przez jakiś czas.

    Mam jeszcze pytanie, bo jadę na Targi Książki w Krakowie (ogólnie na Targi Książki) pierwszy raz jako bloger i jestem ciekawa, czy blogerzy otrzymują jakieś plakietki, lub coś w podobnym guście. Chciałabym poznać innych blogerów, ale czasem ma się wątpliwości czy podchodzisz do danej osoby. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s