Kate Scelsa „Wyznawcy niemożliwego życia”. Historia przyjaźni niemożliwej – niezależnie jak głupio to brzmi.

916069-n-aTytuł: Wyznawcy niemożliwego życia.
Autor: Kate Scelsa
Ilość stron.303
Wydawnictwo: HarperCollins

 

Czasami ludzie wiedzą, że nie pasują do tego co ich otacza. to się czuje. Odrzucenie, ból i brak dopasowania. Z tym można żyć. Wtedy ludzie nazywają się wyrzutkiem, outsiderem, dziwadłem. Z kolei kiedy sobie z tym nie radzisz, po prosu chcesz ze sobą skończyć. Chociaż to nie jest w żaden sposób dobrym wyjściem. Poczucie bycia gorszym jest jeszcze bardziej uciążliwe, szczególnie kiedy otoczenie niczego nie ułatwia i ludzie dookoła robią z ciebie jeszcze większego dziwaka, tylko dlaczego, że czegoś ci zazdroszczą, albo po prostu chcą cię zniszczyć.

Mira była tą „gorszą” córką prawników, z chroniczną depresją, jej przyjaciel Jeremy padł ofiarą szkolnego prześladowania, a Sebastian wychowywał się w kolejnej rodzicie zastępczej, która widziała w nim same problemy. Ich przyjaźń była o tyle silna, ponieważ wszyscy mieli jedną, bardzo ważną wspólną cechę. Cała trójka była dramatyczne pogubiona i złamana życiowo. Dlatego postanowili razem stworzyć własną rzeczywistość, gdzie nie będą musieli cierpieć ani znosić swojego niedopasowania. Problem jednak pojawi się w momencie kiedy nie będą potrafili wybrać między przyjaźnią, miłością a pożądaniem tylko dlatego, że nie rozróżnią tego kiedy będzie trzeba.

 

Kate Scelsa nakreśliła niedługą historię trójki przyjaciół, którzy nie potrafili sobie poradzić z życiem. Mirandy, nazywanej przez przyjaciół Mirą, która była wiecznie pogrążona w depresji, nie radziła sobie ze stresem i kilka razy usiłowała ze sobą skończyć. Jeremy z kolei wychowywany jest przez parę gejów i choć uczy się doskonale, jego rówieśnikom to nie pasuje i dochodzi do paskudnego incydentu wycelowanego w niego samego. Do tego chłopak waha się poważnie między tym kim jest i kim chce być. Sebastian, zwany Sebbym, ma problemy ze stabilnością emocjonalną i nie potrafi sobie poradzić z tym co czuje. Nie potrafi przyjmować do wiadomości, że ludzie się o niego martwią, a przyjaciele chcą dla niego jak najlepiej.

Po wielkim zamieszaniu, dramatach, chwilach pragnienia i pożądania, dochodzi do rozłamu i kończy się pewien etap w ich życiu oraz przyjaźni. Wyznawcy niemożliwego życia to historia pełna bólu, odrzucenia, braku zrozumienia i utraty siły do życia. To historia o nastolatkach, którzy nigdy nie byli zwykli. Nie znają prawdziwej definicji szczęścia, a kiedy wydaje im się, że dostali odrobinę dobra od życia, zostaje im ono brutalnie odebrane.

To kolejna książka, która udowadnia jak ślepi na problemy innych jesteśmy, biorąc pod uwagę to z jak dużą ilością ludzi mijamy się w przeciągu czasu edukacji czy całego swojego życia. Nie pamiętamy tego ważnego powiedzenia, że najweselsi ludzie są najsmutniejsi. To ma swoje zastosowanie w życiu. Kate Scelsa wyróżniła problem na tle życia swoich bohaterów i choć mogła napisać tę książkę obszerniej, nadal Wyznawcy niemożliwego życia trafiają na moją półkę „ulubione”.

 

Za książkę dziękuje wydawnictwu HarperCollins Polska.

 

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s