Joe Tyler & Ralph Tedesco „Grimm Fairy Tales #2”. Gdyby kopciuszek żył w naszych czasach, pewnie nie czekałby na policje.

okl_20160701093331Tytuł: Grimm Fairy Tales #2
Scenariusz: Joe Tyler, Ralph Tedesco
Ilustracje: Aluisio de Souza, Josh Ravello (kolor), Al Rio (okładka)
Ilość stron:  26
Wydawnictwo: Okami

 
Dawno, dawno temu…w pewnym królestwie żył mężczyzna, który po śmierci żony, zakochał się we wdowie…NIE. Nie w tym przypadku. W wersji baśni o kopciuszku nie tak wszystko się zaczęło. Zaczyna się od zwykłego dnia na uniwersytecie. Pewna studenta chce się dostać do elitarnego bractwa, jednak ze względu na jej „pozbawiony gustu” wygląd, zostaje wyśmiana i odrzucona. Zrządzeniem losu trafia na wykład o dobrze znanych każdemu baśniach oraz ich odzwierciedleniu w rzeczywistości. W efekcie, studenta przenosi się do świata baśni o Kopciuszku i wszystko potem toczy się tak jak powinno. Czy ktoś w to uwierzy czy nie, baśnie braci Grimm tak naprawdę niosą ze sobą przesłania, z których możemy i powinniśmy czerpać naukę.

 

Jeśli chodzi o jakość ilustracji i kreskę to przyznaję, że poprawiła się i jest to duży plus, chociaż miałam nadzieję, że jednak poprawią dobór kolorów. Tak, wiem, że chodzi o to by kolorystyka budowała mroczną aurę i tak dalej, ale to nadal nie to czego się spodziewałam. Tak jak jednak w przypadku pierwszego zeszytu, tak i teraz czytało się to świetnie i bardzo szybko. Mimo niektórych niedociągnięć ze strony ilustratorów i ludzi odpowiedzialnych za wypełnienie kolorami, nawet tłumaczenie było świetne.

Największym plusem całości jest fakt, że tak jak w oryginalnych baśniach, jest krew, jest śmierć i są kary za to jak złe postacie traktują te główne. Ilustracje nadal są utrzymane w stylu Pin Up Girls. Mniej więcej dlatego komiksy są w przedziale wiekowym 16+. Chociaż osobiście miałabym trochę bólu, jakby mi upośledzony na mózgu dzieciak rzucał tekstami : „CYCKI!!” czytając coś takiego w moim towarzystwie…Zwyczajnie wolę kiedy ktoś dojrzalszy sięga po tego typu komiksy.

Całość jest świetną gratką dla miłośników tradycyjnych baśni braci Grimm i wydań komiksowych w dobrych tłumaczeniach na polski. Dodatkową dogodnością jest też wydanie komiksów. Okami najwyraźniej nie oszczędza na papierze i druku. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik i co najważniejsze, jest w bardzo dobrej cenie jak na taki wysoki jakościowo zeszyt z jedną baśnią.

 

Osobiście gorąco polecam i odsyłam was do sklepu wydawnictwa, któremu gorąco dziękuję za swój egzemplarz: Okami sklep.

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s