Ryan Gattis „Miasto gniewu”. Kiedy bezprawie rządzi światem.

_Ryan Gattis_MIASTO GNIEWU.indd
Tytuł: Miasto gniewu
Autor: Ryan Gattis
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Czarna Owca

Wystarczyło sześć dni. Przez sześć dni Los Angeles stało się miejscem, które stoi w płomieniach. Przez sześć dni Miasto Aniołów pokazało ci się dzieje kiedy przestaje obowiązywać prawo i porządek. W kwietniu 1992, po jednym z najsłynniejszych, najbardziej kontrowersyjnych procesów w dziejach Stanów Zjednoczonych, w Los Angeles wybucha wojna miejsca. Jak wiele złego potrafi wywołać niesprawiedliwość i bieda? Pewnego dnia Ernesto Vera po pracy wraca do domu, gdy nagle zostaje zaatakowany przez trzech napastników. Zaskakujące jest to, że żaden z nich nie jest członkiem gangu, ani nie robi „w branży”. Jednak w ów branży robi siostra mężczyzny – Payasa. Kobieta chce pomścić śmierć brata. W mieście wybuchają masowe rozruchy, a sprzątnięcie Ernesto uruchamia serię zaskakujących i niekontrolowanych zdarzeń. Odwet i porachunki wciągają w swoją orbitę wiele niewinnych osób, pracujących w przypadkowych miejscach. Strażników, pielęgniarki, policjantów, graficiarzy…

 

Ambitny i przejmujący obraz bezprawia i wendety, który doprowadził do śmierci setek niewinnych ludzi. Miasto gniewu jest historią ludzi, którzy zupełnym przypadkiem znaleźli się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. To przejmująca lektura, pokazująca dramat ludzi, którzy musieli walczyć o lepsze jutro, podczas kiedy na ulicach miasta dochodziło do rozruchów i masowych włamań. To historia, którą trzeba poznać, by wiedzieć przed czym i w jaki sposób się uchronić.

Ryan Gattis doskonale nakreślił historię ludzi, którzy nie mieli ze sobą nic wspólnego poza tym, że mieszkali w Los Angeles. Do tego doskonała kreacja tych postaci i zarys ich historii. Przejmujące napięcie bije z tej książki naprawdę mocno i trudno jest określić czy ta książka nie jest oparta w dużej mierze na prawdziwych wydarzeniach, poza właśnie wcześniej wspomnianym procesem. Nie dość, że naprawdę odczuwa się strach i przejęcie bohaterów, to jeszcze ta genialna kreacja i świetne opisy zdewastowanego miasta, które bliskie było upadku.

Jeśli szukacie mocnej i naprawdę dobrze napisanej książki, która skupia się na tak naprawdę na życiu miasta i ludziach tego miasta, to powinniście sięgnąć po Miasto Gniewu. Chaos, zniszczenie, pożoga, bezprawie. Może brzmi strasznie, ale to kawał doskonałej lektury, którą powinniście mieć u siebie.

 

Za książkę dziękuje wydawnictwu Czarna Owca.

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s