Mick Wall „Iron Maiden. Run to the hills”.

,
Tytuł: Iron Maiden. Run to the hills. [wydanie III]
Autor: Mick Wall
Ilość stron: 508
Wydawnictwo: InRock

Historia Iron Maiden, poczynając od pierwszych koncertów w pubach londyńskiego East Endu po występy w roli gwiazdy na największych światowych festiwalach, jest historią wiary we własne umiejętności, świadectwem determinacji i osobistego poświęcenia w nadzwyczajnej muzycznej odysei. Wielu spośród artystów obecnej generacji właśnie muzyków Iron Maiden wskazuje jako swoją główną inspirację. Jednak dla zespołu znanego na całym świecie dzięki swoim porywającym występom na żywo, sprzedaży ponad 60 milionów egzemplarzy płyt, zawsze wyprzedanym trasom koncertowym oraz zdobywaniu list przebojów – sukces nie przyszedł od razu. Popularność Ironów jest wynikiem wieloletniej pracy, niełatwego wyczuwania rynku muzycznego w połączeniu z wielką pasją.

 

O Iron Maiden było głośno nie raz i prawie każdy słyszał chociażby piosenkę Runn to the hill albo Number of the beast. Są wzorem do naśladowania dla wielu młodych artystów w rockowym nurcie muzycznym czy chociaż dla wielu młodych ludzi, którzy nie tworzą, ale uwielbiają muzykę tego zespołu. Jak jednak było ze mną i początkiem mojej przygody z tym zespołem? Zupełnie tak samo jak w przypadku wielu innych zespołów. W pierwszej kolejności zaraził mnie ich muzyką starszy brat – tak samo jak Motörheadem. Zaczęło się oczywiście od wcześniej wspomnianego Run to the hills:

Potem szło już z górki – dodatkowo do Iron Maiden doszło poznawanie twórczości innych zespołów. Jednak to Ironi mieli znaczący wpływ na mój gust muzyczny w zestawie z zespołem Queen.  Mimo zmian jakie zachodziły w składzie zespołu i trudnościach, które muzycy napotkali na swojej drodze, osiągnęli miażdżący sukces, który przede wszystkim pozwolił im podbić świat, a nie tylko Wielką Brytanię czy Amerykę, chociaż w wielu wywiadach podkreślano, że właśnie zdobycie rynku muzycznego za oceanem jest najistotniejsze dla muzyków.

Książka Micka Wallsa to kolejna udana i bardzo dobra biografia zespołu, która powinna koniecznie zagościć na półce każdego fana zespołu i ich muzyki. Dodatkowo do trzeciego wydania tej książki dodany jest mały dodatek od polskiego wydawcy, co w mojej opinii jest dużym plusem.

 

Za książkę dziękuje wydawnictwu InRock.

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s