Łukasz Długowski „Mikrowyprawy w wielkim mieście” czyli o tym, że nie trzeba mieć milionów, żeby doświadczać cudów natury.

mikrowyprawy-w-wielkim-miescie
Tytuł: Mikrowyprawy w wielkim mieście
Autor: Łukasz Długowski
Ilość stron: 447
Wydawnictwo: Muza S.A.

Wszyscy czasami marzymy, żeby uciec. Odpocząć od prawy, ludzi działających nam na nerwy. Spakować plecak i przeżyć coś wielkiego. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Każdy za to może sobie pozwolić na mikrowyprawę. Jak niewielkim kosztem przeżyć coś wspaniałego, nie wyjeżdżając do Ameryki czy innych obcych krajów, gdzie wszystko wydaje się być bardziej kuszące od otaczającego nas krajobrazu betonowej rzeczywistości. Na mikrowyprawę potrzeba minimalnego, bądź żadnego nakładu pieniężnego, maksymalnie dwóch dni czasu i wyobraźni.
Łukasz Długowski udowodni wam, że wszędzie można przeżyć niezapomnianą przygodę i doświadczyć piękna natury. Naładować baterie i odetchnąć od rzeczywistości. Autor sam wybrał się na kilka mikrowypraw, które opisał szczegółowo i wyjaśniał jak bardzo potrzebujemy kontaktu z naturą by żyć szczęśliwie i zdrowo.
Przywołując wyniki badań naukowców oraz ich wypowiedzi, autor udowadnia, że mikrowyprawę można odbyć dosłownie wszędzie.Wyjaśnia również jak ważne jest dla człowieka obcowanie z naturą, której tak bardzo nie szanujemy. Łukasz Długowski w istotny dla człowieka sposób przekazuje swoją wiedzę na temat podróżowania i bez skrępowania mówi o tym jak łatwo znaleźć okazję do przeżycia czegoś cudownego na łonie natury.

Tych, których w nie wierzą w jego wyjaśnienia, może przekonać fakt, że niewielkim wkładem pieniężnym lub po prostu nakładem swojego niewielkiego bagażu, można doświadczyć czegoś o wiele bardziej znaczącego niż wyjazd na Karaiby czy w inne egzotyczne miejsca. Jak piękny potrafi być Poznań jeśli wiecie gdzie szukać? Co cudownego kryje w sobie pobliski las w Krakowie? A może i Wrocław oczaruje was jakąś tajemnicą? Wszystko to i wiele więcej czeka na was na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko chcieć.

Długowski niemal magicznie pisze o swoich mikrowyprawach, pokazując przy tym, że mimo lęku wysokości, niechęci przed podróżą czy pracoholizmu, można doświadczać całym sobą piękna swojego otoczenia. Chłonąć energię, którą zachęcają lasy i łąki. Zachęca do tego by pokochać podróżowanie i wcale nie muszą to być tak wielkie szaleńcze wyprawy na koniec świata, żeby nadal było co opowiadać dzieciom czy po prostu nie zwariować od ciągłego przebywania w mieście.

 

Jako hasacz, leśno – łąkowe stworzenie tym bardziej polecam zaprzyjaźnić się z książką Łukasza Długowskiego i wybrać się na taką mikrowyprawę. To coś czego nie można ignorować. A może doświadczycie czegoś czego się nie spodziewacie? Może gdzieś za dębem spotkanie Paprodziada?

 

Za książkę dziękuję księgarni internetowej:
logo

Szczególnie polecam księgarnię czytam.pl ze względu na ich naprawdę dobre ceny oraz promocje – plus do każdego zamówienia dodawana jest mega urocza zakładka, ewentualnie cały ich komplet. Dodatkowym plusem jest też świetny kontakt z klientem i jeśli książka,którą zamówicie przyjdzie uszkodzona, zostaniecie powiadomieni o tym fakcie, nawet jeśli przyjdzie wam poczekać dzień dłużej na zamówienie. To się nazywa dbałość o klienta!❤

 

 

Hasacz.

Reklamy

6 uwag do wpisu “Łukasz Długowski „Mikrowyprawy w wielkim mieście” czyli o tym, że nie trzeba mieć milionów, żeby doświadczać cudów natury.

  1. Takie wycieczki to jest świetna sprawa! Mam nadzieję, że za sprawą tej książki zaczną być bardziej popularne, bo sporo ludzi nie zna swojej najbliższej okolicy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s