„Listy niezapomniane. Tom II” zebrał i opracował Shaun Usher. O zanikającej sztuce korespondencji listowej.

64030790946159ac25254672f6517d9aTytuł: Listy  niezapomniane. Tom II
Autor: Shaun Usher [zbiór i opracowanie]
Ilość stron: 415
Wydawnictwo: SQN

Listy, notki, raporty. To wszystko spisane ręką człowieka stanowi zbiór tak szeroki i bogaty zbiór informacji zarówno o osobie sporządzającej daną wiadomość czy o odbiorcy. W takich listach może być zawarte więcej informacji niż w najbardziej szczerej rozmowie między kochankami. Drugi tom listów, które zebrał i opracował Shaun Usher to kolejny zbiór listów, które nie tylko wzruszają i przyprawiają o dreszcz przerażenia, ale też bawią i dostarczają pouczających wartości nie tylko o samym życiu, ale i o ludziach, których często zdarza się nam podziwiać czy naśladować. Jak niewiele wiemy o sobie nawzajem, podczas kiedy w listach, a to długich i pełnych gniewu czy krótkich i słodkich wiadomościach, które wymieniali między sobą zakochani jest najwięcej informacji. Szczególnie kiedy potrafimy czytać między wierszami…

 
Shaun Usher po raz kolejny udowodnił, że legalne zaglądanie do czyjejś korespondencji jest czymś cudownym i niezwykle pouczającym. Jak budującą lekturą może być list Davida Bowiego na pierwszy list od fanki z Afryki? Jak zaskakująca może być odpowiedź dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore’a na podanie o pracę na stanowisku nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią? Co tak naprawdę Marge Simpson sądzi o programie The Simpsons? Czy Roland Reagan przewidział błyskotliwą karierę literacką Toma Clancy? O czym napisał Karol Wojtyła zaraz po wyborze na Głowę Kościoła katolickiego?

Wszystko to i jeszcze więcej znajduje się właśnie w drugim tomie Listów niezapomnianych. Tak naprawdę niewiele można powiedzieć o tym zbiorze, nie zdradzając czegoś przez przypadek. Każdy list to inna gama uczuć. Listy pasażerów lotu 123 Japan Airlines, którzy od początku kłopotów z samolotem byli świadomi tego, że mogą zginąć. Wyobrażacie sobie jak paraliżujący musi być strach, kiedy wiecie co was czeka i tak naprawdę nie ma dla was ratunku?
Albo może zastanawialiście się co łączyło Johna Lennona z Ericiem Claptonem? O czym napisał do niego?

Od smutnych i przejmujących listów, przez pełne miłości i ciepła, aż po te najbardziej przerażające, tragiczne i wywołujące ból nie tylko emocjonalny. To właśnie dlatego warto sięgnąć po kolejny tom Listów niezapomnianych. To pozycja obowiązkowa dla ludzi szukających ciekawych i nietuzinkowych lektur, które w swojej niedługiej formie inspirują, pocieszają i wstrząsają podstawami świata w jakim się żyje. To właśnie główna zaleta zbioru listów. Dzięki finezji z jaką Usher dobrał listy, dostajemy książkę będącą zbiorem przeróżnych historii, a to znaczy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Nie ma mowy, żebyście pożałowali zakupu tej książki. A pamiętajcie – zbliża się Dzień Matki.

 

Za książkę dziękuje wydawnictwu Sine Qua Non.

 

 

Hasacz.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “„Listy niezapomniane. Tom II” zebrał i opracował Shaun Usher. O zanikającej sztuce korespondencji listowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s