Olgierd Świerzewski „Master”. Korpowojna o władzę.

Master
Tytuł: Master
Autor: Olgierd Świerzewski
Ilość stron: 527
Wydawnictwo: Muza S.A.
Premiera: 18 maja 2016

Witajcie w korporacji. Tutaj nie ma miejsca na uczucia, liczy się tylko twarda walka o władzę. Na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone. Aleks Rymer, specjalista w Green Stone, jest jak robot. Mężczyzna jest niemal jak najemnik, który niszczy każdego, kto stanie mu na drodze do osiągnięcia postawionych przed nim celów. Nie wybacza, nie zapomina. Jak nikt opanował do perfekcji piekielne zasady korporacyjnego świata. Facet jest jak Belzebub, który dyktuje zasady, rozdając karty. A czy los będzie wam sprzyjał…to już inna historia.

 

Olgierd Świerzewski to niesamowicie zdolny autor, który przedstawia korporacyjny koszmar w tak samo sprawny i wysublimowany sposób jak ze światem polityki postąpił Michael Dobbs. Alex to taki Francis Urquhart, który po zdradzie pociąga za wszystkie sznurki, korzysta ze wszystkich znajomości jakie ma by pokonać swoich rywali. A zdrada…to najgorsza rzecz jakiej można się względem Aleksa dopuścić.

Mistrzowska narracja i doskonale poprowadzona akcja to tylko jedne z niewielu atutów tej książki. Aleks to taki kawał zimnego, bezwzględnego drania, który jednak gdzieś głęboko trzyma w uwięzieniu swoje człowieczeństwo. To historia człowieka, który do końca rozdawał karty i nic nie mogło go powstrzymać. Chwilami można odnieść wrażenie, że książka zawiera elementy autobiograficzne. Najbardziej jednak zaskoczyło mnie to jak świetnie dopracowaną postacią jest Aleks. Normalnie główny bohater ma słabości. Zawsze jest w nim coś, mały guzik, który w pewnym momencie się blokuje i bohater pęka. Tak jak w przypadku Francisa w House of Cards.

Master to pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości Michaela Dobbsa czy serialu House of Cards. Bezwzględność, zero moralności. Mocna i bezwzględna. Taka właśnie jest treść tej książki. Taki jest jej narrator. Tak właśnie wygląda korporacja.

 

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Muza S.A.

 

 

Hasacz.

Reklamy

8 uwag do wpisu “Olgierd Świerzewski „Master”. Korpowojna o władzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s