Wojciech Drewniak „Historia Bez Cenzury” czyli o tym jak przekonać leniwych do historii.

historia-bez-cenzury-b-iext31927402
Tytuł: Historia Bez Cenzury
Autor: Wojciech Drewniak
Ilość stron: 301
Wydawnictwo: HBC [znak]

Historia Bez Cenzury to program internetowy emitowany zarówno na YouTube jak i na MovieBox (możecie się zapisać na subskrypcję, dzięki czemu będziecie dostawali na bieżąco maile z powiadomieniem o nowym filmie). Prowadzącym jest Wojtek Drewniak, który jak nikt inny potrafi przedstawić w pigułce historię, której nie poznacie w szkole. Książka poświęcona jest konkretnym postaciom historycznym jak Jan III Sobieski, Władysławie II Jagielle czy Bolesławie III Krzywoustym. Co więcej, każdy rozdział zakończony jest linkiem, odsyłającym do odpowiedniego odcinka, który uzupełnia wiadomości, przedstawia innych władców czy po prostu traktuje o tej samej osobie.

Wielu z was pewnie pomyśli, że książka jest kolejnym tworem Youtubera, któremu uderzyło coś do łba, żeby wyjść z ram internetu. Cóż…to tylko część prawdy. Historia Bez Cenzury to kanał, który niesie ze sobą większe wartości intelektualne niż poprawne nakładanie cienia czy zrobienia dobrej kreski eyelinerem. Nie piszę tego jako osoba, która uwielbia historię i HBC, ale jako przeciętny odbiorca odmętu absurdu jakim potrafi być internet.

Fenomen HBC polega głównie na różnorodności przedstawianych wydarzeń i postaci historycznych. Jednak w moim odczuciu najważniejszym elementem zapewniającym sukces kanału jest autor książki Wojtek Drewniak i cała ekipa Historii Bez Cenzury. Gdyby nie panowie ( i Pani o ile dobrze pamiętam ), jako widzowie nie dostalibyśmy tak dopracowanych odcinków doskonałego programu historycznego, który śmiało można porównać do tego co swego czasu robił Bogusław Wołoszański. Wojtek Drewniak to właśnie taki młody Bogusław Wołoszański, który z historycznego na rozum przeciętnego człowieka, tłumaczy wszystko co wydarzyło się w przeszłości nie tylko naszej ojczyzny.

Książka Historia Bez Cenzury została napisana lekkim, łatwym do przyswojenia językiem, a autor świetnie wyłożył barwne fakty z życia konkretnych postaci historycznych. Jeśli jesteście miłośnikami historii tak jak ja, to możecie sobie zarezerwować kilka godzin na przeczytanie książki HBC. Dlaczego? Bo nie da się od tego oderwać. Lekka, niosąca ze sobą ogromne wartości edukacyjne książka, która powinna się wygodnie umościć na półce każdego książkoholika czy historyka.

 

Za książkę gorąco dziękuję księgarni internetowej czytam.pl, którą gorąco polecam.

 

 

Hasacz.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Wojciech Drewniak „Historia Bez Cenzury” czyli o tym jak przekonać leniwych do historii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s