Sarah Bower „Grzechy Rodu Borgiów”. O duchowych przodkach rodu Corleone.

cbc751bbbabb54f60f7b161c34ba447be7d2c397
Tytuł: Grzechy Rodu Borgiów
Autor: Sarah Bower
Ilość stron: 615
Wydawnictwo: Książnica [ Grupa Wydawnicza Publicat S.A.]

Ród Borgiów był najbardziej wpływowym i znaczącym rodem w historii Włoch. Jednocześnie należał do tych najbardziej zepsutych i trudnych o okiełznania w swoich pragnieniach. Jego członkowie kierowali się niepohamowaną żądzą władzy, potrafili sięgnąć po najbardziej niemoralne narzędzia. Historia przedstawiona przez autorkę przedstawia życie młodej Violante, która zupełnie nieoczekiwanie trafia w samo centrum ludzkich namiętności i chorych pragnień władzy absolutnej. Zostaje dwórką Lukrecji Borgii, córki papieża Aleksandra VI. Młoda Lukrecja stara spojrzeć się przychylnie na córkę papieża i nie widzieć w niej jedynie rozpieszczonej i wyrachowanej manipulatorki. Co więcej, dziewczyna jest zafascynowana przystojnym bratem swojej pani. Tyle tylko, że Cesare Borgia to namiętny i zmysłowy mężczyzna…dla każdej kobiety, która wpadnie mu w oko. Rola jaką Violante dostaje od biegu historii, uczyni z niej strażniczkę wielkiej tajemnicy, która będzie wyjątkowo niebezpieczna.

 

Po tę książkę należy sięgnąć z dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli jesteście fanami twórczości Mario Puzo i chcecie się dowiedzieć więcej o duchowych przodkach rodziny Corleone, to znaleźliście doskonałe źródło, nawet jeśli główną bohaterką powieści jest tylko, albo aż dwórka Lukrecji Borgii.  Po drugie jest to doskonała pozycja dla miłośników fabularyzowanych powieści historycznych. Czytając te książkę doskonale można wczuć się w klimat i sytuację polityczną ówczesnych Włoch.

Pełno jest tutaj intryg, niemoralnych zachowań, sam papież Aleksander VI jest ukazany jako postać lubująca się w nierządzie i bezwzględny tyran, zdolny do wszystkiego, byleby tylko osiągnąć swój cel. Sarah Bower doskonale też przedstawia ewolucję nieśmiałej i cichej Violante, która dziwnym zrządzeniem losu, trafia na dwór córki papieża. Na początku książki dziewczyna jest właściwie obojętna czytelnikowi i nawet nie bardzo się jej współczuje, kiedy Cesare Borgia obiera ją na swoją kolejną kochankę. Wiadomo do czego zdolne potrafią być kobiety, które zostaną zranione. Jednak to pozostaje tajemnicą, póki nie sięgniecie po ten tytuł.

Bez najmniejszych oporów polecam tę książkę głównie osobom, które nie boją się wyzwań, bo choć Grzechy Rodziny Borgiów mogą się jawić niektórym jako kolejna historia pewnej miłości, to poważnie możecie się przejechać. Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

 

 

Za książkę dziękuje wydawnictwu Książnica [ Grupie Wydawniczej Publicat ].

 

 

Hasacz.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Sarah Bower „Grzechy Rodu Borgiów”. O duchowych przodkach rodu Corleone.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s