Przedpremierowo: John Corey Whaley „Chłopak, który stracił głowę”. You onli live twice.

chlopakktorystracil
Tytuł: Chłopak, który stracił głowę
Autor: John Corey Whaley
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 13 kwietnia 2016

Poznajcie Travisa. Szesnastolatka, który miał wszystko, czego potrzebował każdy chłopak w jego wieku. Super dziewczynę, najlepszych kumpli i kochających rodziców. Problem pojawił się nagle i uderzył z taką siłą, że chłopak nie miał zbyt dużego wyboru. Okazuje się bowiem, że u Travisa zdiagnozowano nieuleczany nowotwór i na dobrą sprawę była to droga w jedną stronę. Jednak lekarze proponują chłopakowi inne, bardziej ryzykowne wyjścia. Otóż istnieje możliwość przeszczepienia głowy chłopaka do zupełnie zdrowego ciała. Tyle, że współczesna medycyna na to nie pozwala i w efekcie Travis musiałby zostać wprowadzony w stan śpiączki ( coś na kształt zamrożenia ) i przeczekać do momentu, aż będą mogli dokonać operacji. Chłopak po rozmowie z rodzicami, zgadza się na zabieg i żegna z bliskimi bo nie wie kiedy i czy w ogóle ich jeszcze zobaczy.

Pięć lat później Travis budzi się w szpitalu i z pozoru wszystko jest jak było. Dostał nowe, całkiem atrakcyjne ciało, tak jak było powiedziane przed operacją. Są rodzice, przyjaciele, jego dziewczyna. Wszyscy starsi o pięć lat. Travis poznaje swoich przyjaciół od nowa już jako studentów, rodzice ukrywają coś przed nim, a jego dziewczyna – miłość jego życia – jest zaręczona z zupełnie innym facetem. Nikogo nie powinno dziwić, że chłopak nie do końca jest w stanie się z tym pogodzić…

 

John Corey Whaley opowiedział ujmującą historię chłopaka, który stracił głowę. Narratorem całej historii jest Travis, który początkowo stara się odnaleźć w nowej, nieco starszej rzeczywistości, choć sam nadal ma 16 lat. Atmosfera w domu podpowiada mu, że nie wszystko jest w porządku i już nie chodzi o zaręczyny jego dziewczyny, czy fakt, że jego przyjaciele są na studiach, z czym i tak czuł się nieswojo. Zagubiony nastolatek stopniowo stara się odzyskać życie i…swoją ukochaną. Choć wrócił do życia i wszystko powinno być jak trzeba, nic nie jest. Frustracja narasta w Travisie i z każdym dniem staje się jasne, że choć operacja się udała, chłopak tak naprawdę nie miał do czego wracać.

Cała historia jest z jednej strony komiczna, kiedy obserwuje się szesnastolatka, który chce odzyskać swoją, już dorosłą dziewczynę i dopasować się do dawnych przyjaciół. Z drugiej zaś strony, całość to dramat i rozdzierająca serce historia, która pokazuje jak szybko ludzie potrafią zapomnieć, ruszyć na przód i nie rozpamiętywać tego co było. Chłopak, który stracił głowę to wzruszająca opowieść o walce i poszukiwaniu samego siebie. Odkrywaniu życia na nowo.

Książka zakwalifikowała się na półce ulubione na swoim regale, a to znaczy, że będę do niej wracała i to regularnie – kiedy tylko dopadnę papierowy egzemplarz.

Pozycję polecam szczególnie czytelnikom lubujących się w historiach niecodziennych, nieco fantastycznych, ale wzruszających i ujmujących.

 

Za ebooka dziękuję wydawnictwu Otwarte.

 

 

Hasacz.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Przedpremierowo: John Corey Whaley „Chłopak, który stracił głowę”. You onli live twice.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s