Randy Susan Meyers „Bezpieczne kłamstwa”.

bezpieczne-klamstwa
Tytuł: Bezpieczne kłamstwa
Autor: Randy Susan Meyers
Ilość stron: 493
Wydawnictwo: Muza S.A.

Pięć lat wcześniej nic nie było takie jak teraz. Tia zakochała się obsesyjnie w mężczyźnie, który w chwili słabości padł ofiarą własnych potrzeb, zdradzając żonę i dwóch synów. Kobieta zaszła w ciążę, a on zniknął z jej życia.
Pięć lat temu Caroline , lekarz patolog, niechętnie ulega namowom męża i adoptują dziecko. Kobieta ma nadzieję, że w ten sposób pozbędzie się wątpliwości i strachu przed macierzyństwem. Zamiast tego zaczyna wątpić w to czy w ogóle nadaje się na żonę i matkę.
Pięć lat wcześniej Juliette uważała swoje życie za idealne. Miała kochającego męża, dwóch cudownych synów i firmę. Wtedy dowiedziała się o zdradzie męża. Nathan obiecał, że nigdy więcej tego nie zrobi, a ona mu uwierzyła. Pewnego dnia jednak przechwytuje list do niego ze zdjęciami dziecka.

Trzy kobiety i Nathan nie uniknął konfrontacji, a ich życia już nigdy nie będą takie same. Żadne z nich nie potrafi przewidzieć konsekwencji tych czynów.

 

Jak można określić książkę, którą napisała Randy Susan Meyers? Zdecydowanie jako obyczajówka, której historia mogła się rozegrać gdzieś obok nas. Każdy na swojej drodze może spotkać kobietę, która zakocha się tak bardzo, że przerodzi się to w obsesję. Każda kobieta może w pewnym momencie swoje życia przeżyć chwilę zwątpienia czy nadaje się na matkę czy żonę. Każda żona może dowiedzieć się o zdradzie męża, który potem chce za wszelką cenę uratować małżeństwo.

Czym zatem są Bezpieczne kłamstwa, o których pisze autorka? Ukrywanie konsekwencji romansu – dziecka, ukrywanie strachu przed macierzyństwem, walka z własnymi uczuciami. To historia godzenia się z własnym strachem, walką o rodzinę i batalię o lepsze jutro. Trzy całkowicie różne od siebie kobiety, każda z nich chce czegoś od życia. Caroline chciała być żoną i lekarzem, Tia chciała Nathana, z którym w efekcie i tak miała dziecko, Juliette chciała utrzymać swoje życie w idealnym stanie. Jednak los chciał inaczej. Zadecydowała jego chwila słabości.

Z jednej strony Nathan zasługiwał na potępienie, bo w końcu zdradził żoną, choć przysięgał przecież przed Bogiem, że tego nie zrobi. Złamał przysięgę, zawiódł rodzinę. Jednak to wszystko miało też dobre strony. To, że Tia zaszła w ciążę przez lekkomyślność Nathana, to jak Juliette zareagowała na zdradę męża. To, że Caroline w końcu uległa prośbom męża i zdecydowali się na adopcję.

Dzięki temu niewinne dziecko zyskało ciepłą, kochającą rodzinę. Caroline w końcu nauczył się być matką i żoną, Tia postanowiła ruszyć dalej, zostawiając za sobą to co stało się między nią, a Nathanem. Juliette podjęła stosowne decyzje by ratować rodzinę i swoje serce.

 

W efekcie, choć nieco chaotycznie, autorka nakreśliła portret trzech różnych kobiet i ich rodzin. Poza lekkim zamieszaniem w połowie książki, była to całkiem przyjemna odskocznia od dnia codziennego. Nie była szczególnie poruszająca, ani szczególnie zabawna. Po prostu przyjemna lektura na dwa – góra – trzy popołudnia.

 

Za książkę dziękuję gorąco wydawnictwu Muza S.A. oraz Business & Culture.

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s