Deborah Moggach „Hotel Marigold”. Opowieść o pragnieniu, miłości i nowym początku.

get-2.wpapi.wp.pl
Tytuł: Hotel Marigold
Autor: Deborah Moggach
Ilość stron: 379
Wydawnictwo: Dom wydawniczy REBIS

Czy w jesieni życia można zacząć wszystko od nowa? Odważyć się całkowicie zmienić sposób bycia? Czy w ogóle warto?

Grupa emerytów z kompletnie różnym bagażem życiowych doświadczeń, daje się skusić reklamie ekskluzywnego hotelu w Indiach. Tak właśnie marząc o sielskim życiu, cudownej pogodzie i tanich drinkach z sokiem owocowym, decydują się opuścić starą, poczciwą Anglię i wyruszyć w nieznane. Jak się okazuje, łatwo wszystko przeinaczyć. Okazuje się bowiem, że hotel dawno już przeżył lata swoje świetności, obsługa jest dość ekscentryczna, a całość mocno odbiega od wyobrażenia emerytowanych państwa. Jednak na nowy początek nigdy nie jest za późno.

Deborah Moggach w niesamowity sposób napisała powieść, która nie tylko urzeka, ale i skłania czytelnika do myślenia. Powieść czyta się niesamowicie i wciąga bez reszty w świat bohaterów. Genialny humor z nutką brytyjskiego zabarwienia. Jest to historia o życiu, o jego różnych odcieniach, pragnieniu zaznania szczęścia niezależnie od wieku, niedotrzymanych obietnicach. Ciepła i ujmująca opowieść o upływającym czasie, nieuchronną śmiercią i chęci kochania. Zmuszająca do myślenia. Chociaż dialogi nie są skomplikowane, to czyta się to wspaniale i trafi to do każdego. Przejrzysta i mądra opowieść z doskonałymi bohaterami, którzy chcąc zaznać jeszcze tego co umknęło im w życiu. Czytając tę książkę nie sposób się nudzić. Akcja toczy się swoim tempem. Wspaniały klimat Indii, mieszkających tam ludzi i barwności tego kraju.

Hotel Marigold to niesamowita, ciepła i pouczająca lektura dla czytelnika w każdym wieku. Gorąco polecam, bo tak naprawdę podczas czytania tej książki, nie tylko poznajemy cudownych, ciepłych ludzi, ale i możemy przemyśleć niektóre kwestie życia, które zostały tam poruszone.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Rebis.

 

 

Hasacz.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Deborah Moggach „Hotel Marigold”. Opowieść o pragnieniu, miłości i nowym początku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s