Karina Krawczyk „Tajemnica Boga”. O fanatyzmie, który potrafi zniszczyć życie.

fecdf42f79
Tytuł: Tajemnica Boga
Autor: Karina Krawczyk
Ilość stron: 280
Wydawnictwo: Oficynka

 

Pamiętacie historie pisane przez Dana Browna? Zakon Syjonu, Illuminaci, fanatycy religijni, potomkowie Jezusa, który mają moc zbawczą? Jeśli sądzicie, że Dan Brown pozamiatał? To zastanówcie się sami, co może wyniknąć z połączenia pasji do kryminałów i teorii spiskowych oraz umysłu kobiety, która przez lata była właścicielką biura podróży?  No właśnie…

Tajemnica Boga to debiut Kariny Krawczyk, która na co dzień uczy turystyki i hotelarstwa. Jej książka prawi o tajemniczej organizacji mającej na celu poznanie boskiej tajemnicy. Tropy prowadzą w różnych kierunkach. Plotki głoszą, że gdzieś żyją pustelnicy, którzy dawno już ową tajemnicę zgłębili. Nie mogąc ich odnaleźć, zdesperowani członkowie ugrupowania porywają jedyną osobę, która według nich może ich doprowadzić do upragnionego celu. A oni chcą osiągnąć… wszystko.

Szczerze powiedziawszy po książkach Dana Browna trudno jest mnie zaskoczyć czymś o tematyce, która zahacza dość mocno o wiarę chrześcijańską. Jedna książka jest za słaba, inna tak przesycona wszystkim, że trąci groteską. Całe szczęście autorka wiedziała jak dozować część szokującą z faktami i fragmentami z różnych źródeł.

Całą książkę czytało się dobrze, choć nie przywiązałam się w żaden sposób do bohaterów książki – ból był tym większy, że po odłożeniu książki, nie pamiętałam imion postaci. Nie jest to jednak żadna zła opinia. Prawda jest taka, że przez skoncentrowanie akcji na niecałych trzystu stronach książka nieco traci, biorąc pod uwagę, że kilka rzeczy można było opisać lepiej, nieco ciekawiej. Zadość uczynieniem za zbyt szybkie zakończenie książki jest właśnie samo zakończenie.

Książkę polecam, bo to dobra lektura na dwa, maksymalnie trzy wieczory. Czyta się przyjemnie, nie wymaga szczególnego myślenia. Dobry debiut, mam nadzieję na kolejną, bardziej rozwiniętą powieść pani Kariny.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Oficynka.

 

Hasacz.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s