Susan Mallery ” Trzy siostry „. Trzy historie walki o nowe życie.

trzy-siostry-b-iext31813290
Tytuł: Trzy siostry
Autor: Susan Mallery
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Trzy Siostry to słynne wiktoriańskie domy na wyspie Blackberry. Zamieszkały w nich trzy kobiety: Andi, Boston i Deanna.

Andy została porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem. Przeprowadzając się z miasta na wyspę, zamierza wyremontować dom i otworzyć własną praktykę lekarską.
Boston jest malarką. Niedawno straciła dziecko, a jej mąż szuka zapomnienia w alkoholu.
Deanna perfekcyjnie zajmuje się domem i wychowaniem pięciu córek, ale w jej małżeństwie nie dzieje się dobrze.

Bliskie sąsiedztwo sprawia, że w krótkim czasie kobiety związują się ze sobą. Każda z nich na życiowym zakręcie, każda szukająca sensu życia i nowego, trwalszego szczęścia.
Los sprawia, że trzy tak różne kobiety połączy wielka przyjaźń. To dzięki temu będą mogły pokonać przeciwności losu i dowiedzą się co tak naprawdę jest ważne w życiu.

 

Susan Mallery to świeże nazwisko w moim doświadczeniu z obyczajem. Autorka ma przyjemny styl prowadzenia narracji, na szczęście nie pierwszoosobowej. Barwny przyjemny język i przede wszystkim naprawdę przyjemnie wykreowane postacie. Andy to młoda dziewczyna, która chce do czegoś dojść, a potem ułożyć sobie życie po tym jak potraktował ją były narzeczony. I to tuż przed ślubem. Boston to rozsądna kobieta, która chce wspierać przyjaciółki i odzyskać męża, który pije – o wiele za dużo. Deanna z kolei to kobieta, która traci kontakt z mężem, a do tego ma pięć córek, które bardzo starają się nie być ciężarem dla matki. Jest jeszcze kilka pobocznych postaci, które mają znaczy wpływ na nasze panie. Mallery bardzo sprawnie opisała trzy historie, trzech tak różnych od siebie kobiet, które zaprzyjaźniły się ze sobą i dzięki tej silnej więzi wszystkie kobiety są w stanie przezwyciężyć wszelkie trudne sytuacje w jakich się znalazły. Całość czytało się cudownie i naprawdę dobrze – i nadal nie wierzę, że piszę to o powieści obyczajowej. Przyjemna, ujmująca historia trzech kobiet na wyspie Blackberry.

Książka jest naprawdę przyjemną odskocznią od codzienności i jeśli tak jak ja czytanie w większości kryminały czy biografie lub fantastykę to Trzy Siostry będą dla was idealnym odpoczynkiem od rutyny i poznacie trzy naprawdę cudownie kobiety, które szukają siebie i walczą o lepsze jutro.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins Polska.

 

 

Hasacz.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Susan Mallery ” Trzy siostry „. Trzy historie walki o nowe życie.

  1. Zawsze boję się obyczajówek i sięgając po takowe mam nadzieję, że nie trafię na wynurzenia typu:” Mój dom wyglądał pięknie w toskańskim słońcu, a moje życie zaczynało się układać” bla, bla, bla. Po Twojej recenzji jednak po tą pozycję bym sięgnęła, wydaję się „życiowa” i wartościowa, a jak napisałaś w notce czasem trzeba na chwilę zmienić gatunek czytanych książek i chwycić za coś innego 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s