Ewa Cielesz „Córka cieni. Siedem szmacianych dat.” O przedwojennej rzeczywistości, która pozostaje w człowieku.

adf3a2ad66092ef78195b3d2b218300d_1
Tytuł: Córka cieni. Siedem szmacianych dat.
Autor: Ewa Cielesz
Ilość stron: 291
Wydawnictwo: Axis Mundi

Przypadkowo znaleziony dziennik, może zmienić losy nie tylko samego odkrywcy, ale i pomóc rozwikłać tajemnice z przeszłości. Odnalezienie tego dziennika rzuciło światło dzienne na dramat przedwojennego zakazanego romansu, ucieczki w Bieszczady. Pokazało prawdę o brutalności wojny, która nigdy nie byłą ukazywana w świetle dobra. Bandy ukraińskie, trudna rzeczywistość powojennej Polski. Na tle historycznych zdarzeń dorasta w samotności mała dziewczynka. Zupełnie przypadkowym ludziom przyjdzie poznać losy, o których do niedawna nikt nie pamiętał.

Ewa Cielesz w wręcz mistrzowski sposób gra na uczuciach czytelnika. Pełna napięcia i wzruszeń powieść – jedna z trzech ( a te w drodze ) -, która na długo zostaje w czytelniku. Książkę czyta się jednym tchem i nawet jeśli się ją odkłada by zając się czymś innym, wraca się do niej myślami. Historia przeszywająca, porywająca i ukazująca mrok pewnych tajemnic, których nie chce się odkrywać.

Adam jest postacią współczesną w tej opowieści i gdy przyszło mu czytać dziennik Magdaleny, nie był w stanie się od niego oderwać – dokładnie to sam dzieje się z czytelnikiem książki Ewy Cielesz. Córka cieni wciąga i nie puszcza do samego końca, a gdy ten następuje…nadal czuje się niedosyt. Barwny język, niesamowicie zajmująca akcja i ten mrok, który bije z dziennika czytanego przez Adama…to jest to czego trzeba takim powieściom by były bestsellerami. Autora doskonale oddała atmosferę panującą w tamtych czasach, ukazując dramat i tajemnicę, która nadal czeka na rozwikłanie.

Jedyne co mogę napisać więcej, to to, że niecierpliwię będę czekała na dalsze tomy, by dowiedzieć się więcej o tajemnicach skrywanych przez tajemnicze bieszczadzkie lasy.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Axis Mundi.

 

 

Hasacz.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Ewa Cielesz „Córka cieni. Siedem szmacianych dat.” O przedwojennej rzeczywistości, która pozostaje w człowieku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s