Lawrence Grobel „Meryl Streep o sobie.

0004COUOFRMTAVNM-C122-F4
Tytuł: Meryl Streep o sobie.
Autor: Lawrence Grobel
Ilość stron: 189
Wydawnictwo: Axis Mundi

Urodzona 22 czerwca 1949 jako Mery Louise Streep, Meryl Streep zachwyca swoim talentem. Wielokrotnie nagradzana amerykańska aktorka jest powszechnie uważana za jedną z najbardziej utalentowanych i szanowanych aktorek naszych czasów. Zadebiutowała w 1971 na scenie teatralnej rolą w sztuce Playboy of Seville. Kolejne sukcesy przychodziły wraz z latami ’77, ’78. Pierwszego Oscara zdobyła za rolę w Sprawie Kramerów. Jednak poza wybitnymi rolami i kolejnymi sukcesami [ Emmy, Golden Globe itp] Meryl jest też żoną i matką. Jak rzadko w tym biznesie, była tylko raz zamężna i wszystko wskazuje na to, że ten stan się nie zmieni. ( przed poślubieniem Donalda Gummera, była zaręczona z Johnem Cazalem, który w 1978 zmarł na raka ). 

Osobiście nie jestem jakimś zaawansowanym kinomanem i nie mam szczególnie wygórowanych oczekiwać względem filmów – dlatego, mam nadzieję, że zrozumiecie moje podejście. Oczywiście każdy ma swój gust, ale w przypadku samej Streep trudno jest wybrać złą rolę. Nawet jeśli krytycy filmowi określają jej role jako słabe, dla mniej wytrawnego widza, ta rola będzie po prostu zabawna. Lawrence Grobel rozmawiał nie tylko z gwiazdą, ale i z kobietą, która po prostu chciała być dobra w tym co robi. Całość książki to w dużej mierze zdjęcia przeplatające się z fragmentami rozmowy autora z aktorką. Książka jest nie lada gratką dla fanów aktorki, jak i wielbicieli biografii. Kosztem objętości postawiono na jakość i minimalizm. Z samej książki dowiedzieć się można dokładniej dlaczego Streep nie praktykuje żadnej wiary, jakie ma podejście do swojego zawodu i co tak naprawdę sprawia jej największą radość z pracy.

Po przeczytaniu tej biografii – będącej nota bene wywiadem rzeką – zrozumiecie wiele kwestii i niepotrzebnych kontrowersji, jakie wzbudzały role aktorki czy jej nadzieje na dalsze plany – nie tylko zawodowe. Jak dla mnie – osoby, która jak widać woli książki, od filmów – to doskonały kawałek biograficznej lektury dla miłośników kina i samej Meryl Streep.

Gorąco polecam książkę i serdecznie za nią dziękuję wydawnictwu Axis Mundi.

 

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s