„Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” Lars Mytting czyli hasacz odkrył w sobie drwala.

2,800,800,,porabispal_3d
Tytuł: Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
Autor: Lars Mytting
Ilość stron: 258
Wydawnictwo: Smak Słowa/ AGORA

 

Od wieków człowiek korzystał z tego co dawała natura. Po dziś dzień podziwia się drewniane chatki w górach i nie tylko. Drewno to ogień, ogień to domowe ciepło. Czym zatem kierują się ludzie, którzy zostają zawodowymi drwalami lub lekarzami drzew? Zrozumieniem natury, chęcią poznania jednego z pierwszych budulców wykorzystywanych przez ludzi?  Porąb i Spal to bardzo finezyjna opowieść o drewnie, o jego mocy i o tym, dlaczego Norwegowie kochają czerpać z przyrody to, co najlepsze. To spotkanie z ludźmi, dla których drewno to praca, filozofia, a czasem wysiłek motywujący do dalszego istnienia.

Książka to poradnik – nie da się tego inaczej nazwać. Pięknie wydana, bogata w zdjęcie i cenne wskazówki dla ludzi, którzy nie mają specjalnie dużego doświadczenia w pracy z drewnem. Całość poucza jak układać stosy z porąbanego drewna, co zrobić by nie zamokło, jak dobrze dobrać siekierę bądź piłę.

Jako hasacz czyli leśno-łąkowe stworzenie oraz mianowany władca puszczy, mogę śmiało stwierdzić, że Lars Mytting skutecznie zachęca do pracy z drewnem i przedstawia wszystko w barwny sposób. Zaskakujące jest to, że można tak przekonująco pisać o drewnie. Aż chce się pójść do lasu…pohasać.

Książkę polecam wszystkim, bo jest o czym czytać. PLUS to świetny pomysł na prezent dla ojca czy męża. A nóż się facet zachęci do obcowania z drzewem i naturą.

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Smak Słowa i portalowi Business & Culture.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “„Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” Lars Mytting czyli hasacz odkrył w sobie drwala.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s