Przedpremierowo: „Do Valhalli prowadź, gdzie valkirje będą służyć nam…” czyli o „Zaprzysiężeni. Krwawym Toporze” Roberta Low.

20160116_141953
Tytuł: Krwawy Topór
Autor: Robert Low
Ilość stron: 312
Wydawnictwo: Książnica [ Grupa Wydawnicza Publicat ]
Premiera: 20 stycznia 2016
Rok 979. Na Wyspie Man umiera pustelnik i przed śmiercią powierza swym towarzyszom tajemnicę, którą przysiągł przekazać prawowitemu następcy tronu Norwegii. Ktoś jednak nie potrafił dochować tajemnicy i słowa mnicha docierają do wrogów Olafa Tryggvassona zwanego Kruczą Kością, pretendenta do korony. Ujawniona tajemnica może zmienić losy królestwa i wielu ludzi. Na drodze ambitnego młodego księcia Olafa staje wiedźma Gunhilda – jest gotowa zrobić wszystko, by nie wypełniło się jego przeznaczenie. Krucza Kość z częścią załogi Orma wyruszają na Wyspę Man i niegościnne wybrzeża Morza Północnego. Czeka ich wyprawa, która wystawi na ciężką próbę więzi łączące Zaprzysiężonych.

Wielki powrót Zaprzysiężonych! Robert Low w doskonałej, mroźnej otoczce skandynawskiej przyrody powraca z przygodami wiernych sobie wikingów. Nadeszły mroczne i ciężkie czasy dla wojowników z drakkarów. Bezwzględni, spragnieni krwi i władzy. Początek czy koniec przygód wikingów z mroźnej Norwegii?

Hasacz jako istota o dziwnych upodobaniach, zawsze szczególnie interesował się tym, co dla innych jest dziwne. Dla jednych właśnie wikingowie są dziwni. Napiszę prawdę. Na sagę trafiłam w momencie kiedy przeglądałam ofertę wydawniczą na stronie publicatu. Nie tylko oprawa graficzna, ale i sama tematyka porwała mnie bez reszty. Nie czekając za długo, napisałam do wydawnictwa i oto jest. Książki czytałam jedną za drugą, jednym tchem. Na Krwawy Topór jednak musiałam poczekać, jak widać. Książka nie odbiega znacząco od pozostałych, powiem więcej – jest jeszcze ciekawsza od poprzednich tomów i porywa od pierwszych stron.  Przeżywanie przygód z Ormem i jego pobratymcami, sprawiło mi wielką przyjemność. Styl samego Roberta Low to coś co doskonale pasuje do opowieści o wikingach. Porywające przygody, skarb władcy Hunów oraz niebezpiecznie i mroczne wody mórz. Jak świat długi i szeroki, tak nigdy nie przeczytałam niczego takiego. Wykreowane postacie wikingów, którzy lubują się w pijaństwie i walce ( pomijam już fakt jak bardzo uwielbiam wikingów i barbarzyńców ). Najbardziej ujmujące w całej sadze było to jak związani ze sobą byli wikingowie i jak bezgranicznie sobie ufali. Saga o Zaprzysiężonych to doskonała opcja dla czytelników lubujących się w książkach przygodowych z nutą fantastyki i mocą legend. Jeśli jesteście głodni przygód, niestraszne wam jest mroczne morze, zimny wiatr, który smagać będzie waszą twarz podczas żeglugi to nie zastanawiajcie się dłużej. Zaprzysiężeni będą czekać. Ale ich wezwanie nie będzie wieczne. Sięgnijcie po książki Roberta Low i przeżyjcie niesamowite przygody razem z wikingami.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Książnica [Grupa Wydawnicza Publicat]

 

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s