Dudek, Tey, Krosny, Osiecka, Hrabi, Giza, Andrus, Dziewoński, Kobuszewski czyli „Historia Polskiego Kabaretu” Izoldy Kiec.

Greetings!

Przybywam do was dzisiaj z książką, którą powinien posiadać każdy szanujący się fan kabaretów. Nie tylko tych obecnych, ale i tych, od których się wszystko zaczęło. Wspólnie z wydawnictwem Poznańskim, przedstawię wam książkę, która nie tylko do edukuje was z historii polskiej sceny kabaretowej, ale też pokaże wam jak niesamowicie ciężką pracą jest bycie kabareciarzem. Jak wiele pracy i energii trzeba włożyć w tworzenie skeczy, a i tak nie wiadomo czy w ogóle spodoba się to widowni.

Zapraszam.

StMTg4LTQ5OTAyOC1IaXN0b3JpYVBvbHNraWVnb0thYmFyZXR1X29rbGFka2EuanBn

Tytuł: Historia Polskiego Kabaretu
Autor: Izolda Kiec
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Poznańskie

„Autorka przedstawia twórców kabaretu, prezentuje zmiany, jakie dokonują się w nim i przez Wielką Reformę prowadzi ku jego nowym formom.

Jest to historia śmiechu, żartu i ironii, przedstawiona jak opowieść podsłuchana w jednej z zadymionych i ciasnych kawiarni. Rozpoczyna się od ciastek o dźwięcznych imionach Carmen i Flirt, „kompleksu skorupki” i pewnego balonika. Dalej jest tylko ciekawiej, a zabawne anegdoty sprawiają, że humor książki staje się najlepszym towarzyszem kabaretowych spektakli. Jest to bowiem historia pełna uroku, ciepła i wspomnień. Izolda Kiec w sposób finezyjny pisze o jednej z najpopularniejszych form rozrywki bo, jak mówi Władysław Sikora „Sztuka kabaretowa, to sztuka uwodzenia publiczności”.”

tekst pochodzi ze strony wydawnictwa.

Prawdziwym i niesamowicie ujmującym faktem dotyczącej tej książki jest to, że kiedy do niej już przysiądziecie i zaczniecie ją czytać, zdacie sobie sprawę, że już gdzieś słyszeliście o ludziach, którzy zostają wymienieni na jej kartach. Jak głosi napis na stronie wydawnictwa, jest to pierwsza biografia polskiego kabaretu. I pod tym mogę się podpisać rękami i nogami. Większość z was nie zna pewnie połowy nazwisk, które pojawiły się w tytule. Jednak jestem niemal pewna, że większość z was słyszała nie jedną piosenkę/ tekst choćby jednej z tych osób/kabaretu. Większość z was słyszała o Osieckiej, ale czy ktoś się zastanawiał jak na prawdę wyglądała ich kariera? Wszystko czego byście chcieli się dowiedzieć o tych ludziach, jest napisane w tej książce. Izolda Kiec wykonała kawał dobrej roboty, pisząc tą książkę. Sam styl autorki – o ile w ogóle powinnam się na ten temat wypowiadać – jest niesamowicie przyjemny i przystępny, a całość uzupełniają teksty piosenek kabaretowych, które chcąc nie chcąc każdy gdzieś słyszał. Jeśli mam być zupełnie szczera, to jeśli jesteście fanami kabaretów i chcecie dowiedzieć się jak zmieniał się humor na przestrzeni lat, to książka dla was.

Gorąco polecam książkę fanom kabaretu i każdemu kto jest na tyle zainteresowany historią polskiej sceny kabaretowej, by chcieć tą wiedzę poszerzać i dowiedzieć się czegoś więcej o swoich ulubionych kabaretach.

Za książkę gorąco dziękuję wydawnictwu Poznańskie.

Wam natomiast życzę przyjemnego i zaczytanego dnia. ( u mnie W KOŃCU DESZCZ!! ❤ )

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s