Miłość, przyjaźń i brutalna rzeczywistość. „Warszawski Niebotyk ” Marii Paszyńskiej.

Greetings!

W pochmurną środę przybywam do was z książką, która poruszyła mnie i spoliczkowała mocniej niż najgorsza książka. Czemu tak porównuję? Ponieważ nienawidzę przeżywać książek tak mocno, żeby po skończonej lekturze cierpieć bo w moim mniemaniu książka była za krótka. O książce napiszę dzięki współpracy z wydawnictwem Czwarta Strona.

image

Tytuł:  Warszawski Niebotyk
Autor: Maria Paszyńska
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Młodość kieruje się swoimi prawami. Ilu z nas sądziło za młodu, że może wszystko? Świat przecież należy do nas, stoi przed nami otworem. W 1933 roku, późną jesienią, pięciu młodych mężczyzn miało takie samo podejście do życia. Kochali z pasją, byli odważni, nieśmiertelni. Są przekonani, że mogą wszystko, mogą złapać Boga za nogi. Niestety w ciągu kilku miesięcy życie podcina ich skrzydła, otrzeźwia każdego z nich, prowadzi przez nowe drogi ucząc dojrzałości, na którą nie zawsze się zgadzają, a przecież jest nieunikniona.

Warszawski Niebotyk to niezwykła książka. Opowieść o miłości, brutalności życia. Tak jak wspomniałam we wstępie – nienawidzę takich książek.  Książek, które poruszają, są niesamowicie napisane i jeszcze udowadniają, że człowiek nic nie wie o życiu, bo nie przeżył tego co ich bohaterzy. Tymczasem pani Maria stworzyła powieść, która zachęca czytelnika do zakochania się w Warszawie. Aż chce się pójść nad Wisłe i posiedzieć tam by rozważać różne ścieżki życia. Poruszające przeżycia całej piątki sprawiają, że nie ma się dość. Naprawdę… aż zastanawiam się czy pani Maria napisze kontynuację czy jednak przyjdzie nam zaleczać poruszone, niemal krwawiące z tęsknoty serducha. Choć szczerze nienawidzę takich książek to chylę się do samych stóp pani Marii Paszyńskiej za doprowadzenie mnie do łzawego poruszenia.

Reasumując:  Warszawski Niebotyk to powieść barwna, emocjonalna, ucząca dojrzałości i współczucia. Godna polecenia każdemu kto jest w okresie wyboru lub już wybrał i chce poznać pięciu nietypowych, ciepłych i wiernych przyjaciół.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.

Wam za to życzę zaczytanego dnia.

Hasacz.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Miłość, przyjaźń i brutalna rzeczywistość. „Warszawski Niebotyk ” Marii Paszyńskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s