” Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa” Wiesław Weiss.

Greetings!

W zasadzie powinnam się przywitać jakimś utworem Pink Floyd czy coś, ale to raczej nie wypada. Nie mniej jednak dzisiaj przybywam do was z naprawdę niesamowicie soczystym kąskiem, nie tylko dla fanów zespoły, ale i pasjonatów muzyki. Oczywiście mogą się wśród was pojawić też tacy, którzy lubią czytać książki Wiessa – co by mnie w ogóle nie zdziwiło, bo ten człowiek naprawdę ma moc w swoim stylu pisania i nie tylko. Jednak żeby nie przedłużać, wspólnie z wydawnictwem InRock zapraszam do poznania tajemnic jakie kryją się za tekstami zespołu, który pozostaje w stałym TOP 10 mojego życia.

okrowach_oklejka2
Tytuł: Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa
Autor: Wiesław Weiss
Ilość stron: 648 [ + 32 strony wkładki zdjęciowej ]
Wydawnictwo: InRock

O piosenkach zespołu Pink Floyd i samego Rogera Watersa można powiedzieć wiele i jeszcze więcej, nie ujmując ich niesamowitemu klimatowy, znaczeniu oraz mocy. Jednak w jakich okolicznościach powstawały ich największe hity? W jakich okolicznościach powstał album The Wall? Kto na płynie The Dark Side Of The Moon zapowiadał lot British Airways numer 215 do Rzymu, Kairu i Lagos? Która piosenka zakończona była rechotem zabawkowego policjanta? W tej książce przeczytacie o wszystkich utworach Pink Floydów i o tym w jakich okolicznościach powstawały. Książka ” Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa ” to możliwie najrzetelniejsza historia tekstów floydowych piosenek jaka ukazała się na polskim rynku wydawniczym.

O Floydach powstało wiele publikacji. Nie mam tu na myśli tylko książek, ale i artykuły, felietony itp. Nie jest to pierwsza książka związana ściśle, a właściwie bezpośrednio związana z Floydami jaka trafiła w moje ręce. Jednak z pewnością jest to jedna z najlepszych i najdokładniejszych książek o tym jak powstawały teksty. Bo nawet jeśli Wiesław Wiess skupiał się na tym w jakich okolicznościach powstawały piosenki i tak dalej, to jest to bezpośrednio powiązanie z historią zespołu. Wybiórczą, bo mającą na celu opisanie wydarzeń doprowadzających do stworzenia takiej, a nie innej piosenki, ale nadal jest to – przynajmniej dla mnie – pewnego rodzaju biografia. Tak jak nie jest to moja pierwsza książka o Floydach, tak nie jest to moja pierwsza publikacja o tekstach autorstwa Wiessa [ pierwszym była Biała Księga Kultu ]. Skupiając się jednak bezpośrednio na Floydach, muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego obrotu historii w związku z moimi ulubionymi albumami i piosenkami. Co więcej, Wiesław Weiss to możliwie najlepszy polski dziennikarz muzyczny – jakby ktoś nie wiedział jest też redaktorem naczelnym i współzałożycielem miesięcznika Teraz Rock ( od 2003 roku ).

Książkę gorąco polecam każdemu kto jest fanem zespołu Pink Floyd czy generalnie gustuje w książkach muzycznych – jakkolwiek by to nie zabrzmiało – GORĄCO, GORĄCO polecam. Sposób w jaki Wiess opisuje historie każdej piosenki, albumu, który powstał jest niesamowicie wciągający, nie zapominając o wspaniałości i mocy jaką mają w sobie utwory zespołu.

Za książkę dziękuję bardzo wydawnictwu InRock.

Wam za to życzę zaczytanego dnia i zapraszam po południu na kanał. Pojawią się rekomendacje – w tym kilka słów o tej książce 😀

Hasacz.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “” Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa” Wiesław Weiss.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s