„Soc, pop, post. Portrety gwiazd” Małgorzata Terlecka-Reksins. Kobiety w polskiej popkulturze.

Greetings!

O pogańskich godzinach pisałam wam o książce ” Zostały jeszcze pieśni…”, a teraz przybywam z portretami kobiet, które odznaczyły się czymś w polskiej popkulturze – muzyce. Znaczyły wiele i jeszcze więcej zostało po tych, których już nie ma wśród nas. Dlatego we współpracy z wydawnictwem MG, posłusznie prezentuję książkę, która powinna wam przybliżyć postacie tych kobiet.

soc_pop_post_portrety_gwiazd-wydawnictwo_mg-ebook-cov
Tytuł: SOC, POP, POST. Portrety gwiazd.
Autor: Małgorzata Terlecka – Reksins
Ilość stron: 235
Wydawnictwo: MG

Kobiety w popkulturze były zawsze, choć nie zawsze było o nich głośno – przynajmniej nie o wszystkich. W Polsce zawsze było trudno z wybiciem się – nie chodzi tu tylko o życie zawodowe, ale i o przemysł muzyczny. Kobietom, które pojawiają się na tartach tej książki udało się odnieść sukces – często zakrapiany potem, krwią i łzami. Bo chociaż nie każdy o tym wie, praca w show biznesie jest niesamowicie ciężka. Jednak o tych kobietach było, jest i będzie pamiętała Polska. Tak się stanie, ponieważ nie tylko zasłynęły swoją twórczością, ale dzięki właśnie takim osobom jak Małgorzata Terlecka – Reksins, ludzie będą pamiętać o takich kobietach jak Agnieszka Osiecka, Kalina Jędrusik, Urszula Dudziak, Kora czy Renata Przemyk. Bo do tej pory śpiewa się piosenki, do których tekst napisała właśnie Osiecka. Każdy zna papaje Urszuli Dudziak, każdy nucił „Who’s that lipstick on the glass” albo „Szare miraże”, które śpiewała Kora. Jak wiemy zapomnienie jest nieuniknione, ale przecież można dbać o to by nie doszło za szybko do tego zapomnienia.

Książka Małgorzaty Terleckiej – Reksins to zbiór rozmów, wywiadów i wspomnień o jednych z największych kobiet, które znane są z niesamowitych tekstów, muzyki, barwy głosu. „Soc, pop, post…” to osobliwe archiwum, gromadzone przez ostatnie 25 lat. Dowiecie się tu o rzeczach błahych dla gwiazd, o rzeczach istotnych. Jest to subiektywna kolekcja spotkań z artystkami o znaczącej sile oddziaływania na styl popularnej muzyki i scenicznej formie jej przedstawiania. Niestety w naszych czasach – współcześnie – młodzież nie często słucha muzyki, która ma znaczenie. Nie jest to coś tragicznego, ale szczerze. Zapytajcie się siebie czy rzeczywiście bez wygooglania wiecie kim jest Kalina Jędrusik, Agnieszka Osiecka czy Edyta Geppert? Jeśli chcecie je poznać, porozmawiajcie z rodzicami, dziadkami. A potem sięgnijcie po tą książkę. Dopiero na końcu sięgnijcie do you tube’a.

Za książkę gorąco dziękuję wydawnictwu MG.

Wam za to życzę zaczytanego dnia i ochłodzenia.

Hasacz.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “„Soc, pop, post. Portrety gwiazd” Małgorzata Terlecka-Reksins. Kobiety w polskiej popkulturze.

  1. Zapytałam siebie i wiem kto to jest Kalina Jędrusik, Agnieszka Osiecka czy Edyta Geppert :v Ale dobra, ja też nie jestem już młodzieżą </3 I wychowałam się na dobrej muzyce słuchanej przez mojego tatę 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s