„Świat brudny i bezwzględny – jak brudna i bezwzględna bywa dorosłość” – ” Chłopcy 3 – Zguba” Jakub Ćwiek

Witajcie ponownie!

Trochę smutno, ale jednocześnie cudownie!  Kończymy maraton z Ćwiekiem, który tak przyjemnie udało mi się zaplanować dzięki współpracy z wydawnictwu Sine Qua Non. Zaczęliśmy od drugiego wydania „Ciemność Płonie”, po czym przyglądnęliśmy się ” Kłamcy: Papieżowi Sztuk” ,który koronował dziesięciolecie wydania serii o nordyckim bogu kłamstwa – Lokim. A dzisiaj wracamy do serii będącej ćwiekową interpretacją bajki Jamesa Matthew Barrie‚go „Piotruś Pan” – jeśli się mylę proszę mnie poprawić w komentarzu.

Nie przedłużając , bo nie chcę was teraz zanudzać swoimi przeżyciami związanymi z ubiegłorocznym spotkaniem autorskim z tymże człowiekiem. Dlatego zapraszam.

chlopcy3-1500px

Tytuł: Chłopcy 3: Zguba
Autor: Jakub Ćwiek
Ilość stron: 349
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Dzwoneczek udała się na krótkie wakacje, które niemal skończyły się tragicznie. Gdy odzyskuje przytomność, okazuje się, że była w śpiączce przez wiele miesięcy ,a to co uważała za życie było tylko złudzeniem. Prawda jest zupełnie inna – gorsza. Czy ich druga Nibylandia istnieje? Chłopców nie ma – każdy z nich ma swoje życie. Dzwoneczek jednak usiłuje ich uratować. Odzyskać rodzinę. Czy uda się jej naprawić to do czego dopuściła? Jaki udział miał w tym Cień i Piotruś Pan? Gdzie są teraz chłopcy? Za te informacje przyjdzie jej zapłacić najwyższą cenę o ile zdąży. Wróżka będzie musiała dopuścić się naprawdę niegodziwych czynów ,choć nie ma pewności czy poskutkują.

Trzeci tom cyklu ” Chłopcy” to zdecydowanie najmroczniejszy z trzech dotychczasowych tomów autorstwa Jakuba Ćwieka – tak samo mroczny i bezlitosny jak mroczna i bezlitosna potrafi być dorosłość. Jednocześnie jest to mój ulubiony tom. Owszem poprzednie były pełnie ćwiekowego humoru,który uwielbiam i będę do nich wracała nie raz i nie dwa, ale tutaj mamy pokazane w pełnej krasie do czego zdolna jest Dzwoneczek i jej chłopcy. Krew się leje, rzecz się dzieją i gmatwają, a na domiar złego mamy przed sobą tylko JEDEN TOM! Jak tak można?

W poprzednich częściach mieliśmy przyjemność brać udział w różnych przygodach Chłopców ,które okazują się mieć konkretny powód i łączą się w jedną zaplanowaną akcję, która prowadzi do … no właśnie. Tego nie powiem i w sumie i tak tego nie wiemy, bo przed nami ostatni tom. Co się wydarzy i jak zakończy się cykl chłopców?

Przyjdzie nam czekać do jesieni tego roku, kiedy to swoją premierę będzie miał ostatni tom ” Chłopcy 4:Największa z przygód”.

Gorąco polecam wszystkim fanom Sons of Anarchy i Piotrusia Pana – mieszanka wybuchowa ,która nie tylko poprawia humor, ale i naprawdę wciąga!!

Za książkę raz jeszcze dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non i mam ogromną nadzieję, że jednak nie spaprałam niczego.

Zaczytanego wieczoru bimbaski!

Hasacz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s