” I live for the applause… ” czyli o nienawiści do feminizmu. Kto, komu, dlaczego?

Dzisiaj kolejna porcja geniuszu, filozof Żuraw. Zastanawia mnie czy ta kobieta, rzeczywiście ma taki pogląd na istotę żywą – jaką jest kobieta. W każdym jej tekście, można znaleźć na garście, takie perełki życiowe. Co lepsze – według filozof Żuraw, należałoby wrócić do poglądu, kiedy to kobiety uzależnione były od swoich mężów, Panów i Władców Stworzenia. Kiedy to jedyną decyzją, którą mogły podjąć samodzielnie był wybór ubioru.

„Audytorzy mogli nienawidzić chaosu spowodowanego powstaniem życia, ale Prawa nie pozwalały im nic zrobić. Rozwój ludzkości musieli potraktować jak dar losu – wreszcie pojawił się gatunek, który można przekonać, by sam sobie strzelił w stopę.”

– jak to zwykł mawiać  Sir Terry Pratchett.

Filozof Żuraw okazał się mistrzem w tej dziedzinie – i o dziwo żyje.  Dlaczego? Ano dlatego, że „ Prawdziwa Kobieta nie łowi ryb ” :

1.” Przeciętny ankietowany na pytanie, czy kobieta powinna piastować stanowiska przeznaczone do niedawna wyłącznie mężczyźnie, odpowie twierdząco. Zapytany nieco inaczej: czy jego żona, córka, matka powinna pracować (nawet za poważne wynagrodzenie) jako górnik, rzeźnik, alfons czy szambiarz – popuka się w czoło. Dlaczego? Bo to kobiecie nie przystoi.”

– Osobiście nie miałabym nic przeciwko, co by były „matki-rzeźniczki” czy „matki-górkiczki” – wolność wyboru (poniekąd). Są do tej pory kobiety, które za „alfonsa” robią. Nazywają się inaczej Burdelmamy – nie mam nic przeciwko, ale to pewnie dlatego, że nie jestem Przeciętnym Ankietowanym, czyli „osobą” wymyśloną przez filozof Żuraw na potrzeby artykułu.

2. ” Plaga zdeterminowanych kobiet rozszerza się na wszelkie znane światu zawody.”

– Zakradają się nocami, na te biedne męskie zawody i wysysają z nich męskość, jak ta krew – „Bleeee! I’m gonna suck your…awesomeness!”.

3. ” Można je spotkać w urzędach, barach, na stacjach benzynowych, wojsku, policji, na uniwersytetach, rajdach samochodowych, w sądach, przychodniach.. etc. „

– w ZUS-ie, gdzie zachowują się gorzej niż internautki, które w połowie rozmowy wychodzą po ciasteczko i kawę, plotkują i nawet – o czarna rozpaczy – pracują! TAK! Kobiety (jako … ja wiem? Połowa populacji ludzkiej) pracują,a co gorsze – często są lepsze w tym od mężczyzn. OH BIADA TYM NIESZCZĘSNYM SAMCOM! Boo hooo…,ale tak na poważnie – to co filozof Żuraw, w ogóle uskutecznia mając TAKIE poglądy, jako publicysta? Przecież to męska profesja…

4. ” Wszędzie też gdzie się pojawiają – niszczą. „

– kobiety biegają po urzędach, barach, stacjach benzynowych, komisariatach i sądach z młotami pięciokilowymi i rozpieprzają wszystko, krzycząc: „Nie będzie 72 dziewic w raju! Głupota i penisy dla wszystkich!” – albo wszystkie są jak żeńska wersja Thora. Mają młotek i ciągle chcą kogoś pokonać za pomocą błyskawic swoich umysłów.

5. „Gdy nie zajmują się nauką czy szeroko pojętą kulturą – niszczą siebie (swoją kobiecość)”

– toną w litrach smarów, nakrętek, części samochodowych, wyrastają im penisy, zanikają piersi i wyrastają brody – w imię solidarności i zniszczenia mężczyzn. Czasem nawet – i to RĘCZNIE – same niszczą swoją kobiecość, zaszywają ją grubymi nićmi chirurgicznymi. Na znak protestu, rzecz jasna. Nie wspomnę już o tym, że myślenie samo w sobie , kobietom nie uchodzi.

6. „gdy zaś zajmują się (zawodowo) nauką czy kulturą – zaniżają ich poziom, przez co niszczą ludzkiego ducha.”

– oczywiście. Przecież nie ma żadnej porządnej artystki, pisarki, myślicielki czy kobiety-naukowca w tych czasach, nie przypominając już tej mrocznej przeszłości, kiedy to – o zgrozo – Maria Skłodowska-Curie przyczyniała się do rozwoju świata nauki.

7. ” Fakty mówią same za siebie:
1. Nauka: Niemal wszystkie przełomowe odkrycia w dziejach ludzkości dokonywane są przez mężczyzn. Żadnego Lorentza, Newtona płci pięknej.
2. Poezja: dziś w większości pisana przez kobiety – upada. Żadnego Baudelaira, Poego.
3. Literatura: żadnego Dostojewskiego, Goethego.. Wybitna literatura nie wyszła nigdy spod kobiecego pióra.
4. Malarstwo: żadnego Dalego, Malczewskiego (propozycje współczesnych malarek są dodatkowo antysztuką).
5. Muzyka: żadnych wybitnych kompozytorek. Żadnego Mozarta, Beethovena.
6. Filozofia: brak kobiet geniuszy. Żadnego św. Tomasza z Akwinu, Bierdiajewa. „

– Męska „Seksmisja”, bowiem Elżbieta Drużbacka, Emilia Plater, Maria Szymanowska, Zofia Kossak, Olga Boznańska… byli mężczyznami! WSZYSCY! Nawet wcześniej wspomniany – Maria Skłodowska-Curie! A jeśli natura i żywotność pozwolą – filozof Żuraw zasłynie i też budiet mężczyzną!

8. ” Reasumując: świat nie rozwija się dzięki kobiecie – i to jest FAKT. „

– stwierdzenie faktu – brukowiec tworzony, przez ludzi z humorem – filozof Żuraw, też poczucie humoru posiada…tak sądzę.

9. ” Kobiecie bowiem tak głęboko zakorzeniono, że musi się realizować w rywalizacji, że gdy stwierdzamy li tylko fakty – godzimy w jej dumę własną. „

– czyja duma ucierpiała przez stwierdzenia , bezpłciowe filozof Żuraw? Moja bynajmniej. Ma się fantastycznie ( chociaż ja bezpośrednio do kobiet należeć nie mogę, zwłaszcza z moim myśleniem i wyglądem).

10. ” Kobieta ma kompleks „bycia głupszą” od mężczyzny, co jest dla niej synonimem „mniej wartościowej”.”

– Oczami wyobraźni zobaczyłam ogłoszenie, nad morzem: „Wynajmę damski kompleks.”…to było co najmniej dziwne.

11. ” Mężczyzna zaś nie ma kompleksu „bycia mniej uczuciowym”, „posiadającym mniejszą wrażliwość”, czy „o wiele słabszą intuicję”. „

– ciekawe czy intuicja filozof Żuraw, właśnie daje znak, że pewien wyrośnięty krasnolud ,stwierdza jego głupotę…?

12. ” Właśnie dlatego, że jest mądrzejszy. ROZUMIE, że różnorodność jest szczęściem ludzkości. „

– kilka dni później Żuraw opublikowało tekst, gdzie „różnorodność” uznało za zboczenie, którego należy się brzydzić. *BOOM* prosto w czółko!

13. ” Cóż by nam było po świecie geniuszy bez delikatności i piękna, jakie niesie kobieta? Cóż by było po zdobyczach rozumu, gdyby nie było dla kogo zdobywać? Kobiety dają mężczyźnie chęć tworzenia. To one są muzami, one wymuszają na mężczyznach współzawodnictwo. Gdyby nie kobiety, mężczyzna niczego by nie dokonał. „

– yhm…zobaczmy: kobiety są złe, ponieważ: chcą mieć takie same prawa jak mężczyźni, chcą mieć dostęp do dobrze płatnych prac, czasem kilka z nich okaże się feministkami, nie rozumują tak jak mężczyźni, mają silniejszą intuicję i w ogóle, jak one mogą tak bezczelnie oddychać męskim powietrzem!
I raptem – bez kobiety, mężczyzna nic by nie osiągnął. *BOOMx2* Head shot po raz drugi, filozof Żuraw. I to w potylicę!

14.” Miejscem kobiety jest dom. Dobra literatura, poezja (pisana przez mężczyznę), ukochane dziecko. Tam może się rozwijać, tam realizować i stamtąd zmieniać świat.”

– ” Zmienię świat! Dokonam czegoś wielkiego! Sprawię, że moje nazwisko będzie znane na całym świecie, przez zmiany, jakich dokonam! TYM RAZEM DOPRAWIĘ ODPOWIEDNIO ŻEBERKA!” – pomyślała kobieta idealna, wykreowana w głowie filozof Żuraw, obijając się o pociski.

15.” Zapomniały, że różnice pomiędzy płciami, które starają się zniwelować (bo zlikwidować się ich nie da), są właśnie dla nich korzystne. „

– korzystne owszem, bo raka prostaty u kobiety nie znajdziesz, choćbyś ze świecą szukał! O borzyści! Tyle wygrać!

16.” Zauważmy, iż zupełnie nie liczą się dziś cechy czy przypadłości, które sprawiają, że to wśród kobiet jest więcej przypadków kontaktów z Boską rzeczywistością, że to one częściej otrzymują dar wizjonerstwa, obcowania w codzienności z ukazującym się im Jezusem, czy Matką Boską. „

– wszystko to rzeczywiście się nie liczy, od momentu kiedy pojawili się Ateiści,a co za tym idzie, u tych „ludzi” zaniknęła jedna półkula mózgowa – jako rzecze fronda.pl – portal poświęcony, na którym filozof odnalazłby się doskonale.

17. ” Dalej: postawa (trzynastoletniej wówczas!) św. Jadwigi królowej, która poświęciła miłość do Wilhelma Habsburga, dla małżeństwa z o wiele starszym Władysławem Jagiełłą, by dopomóc w chrzcie Litwy, jest dziś dla kobiet niezrozumiała.”

– co to ma być „trzynastoletniej wówczas!” ? Czasy się zmieniły filozof Żuraw! W tedy trzynastolatka była już dorosła, bo dziecko mogła urodzić! Teraz Jagiełło to pedofil, albo po prostu niepoprawny seksualnie człowiek, ojciec Jadwigi poszedłby siedzieć za opchnięcie dziecka za wiarę, a ona sama pewnie by wolała chodzić do szkoły podstawowej i bawić się plastikiem uformowanym na kształt śmiesznych „istotek” z Monster High…

18.  ” Przewaga kobiety nad mężczyzną tkwi jeszcze w jednym: oni są bardzo podatni na urok kobiety. „

– Oczywiście. A dzięki Donatelli Versace, Giogrio Armaniemu i kilku innym, mężczyźni podatni są na kości obciągnięte skórą, bez bioder i cycków – cycki są ważne…lubimy cycki. ( Tak. Wiem,że mężczyzna też nie sikora, żeby leciał na tłuszcz, ale swoją drogą taka bardziej grzeje i ile się oszczędzi…). MAŁO TEGO! Wcale nie ma teraz zjawiska, że to płeć piękna musi się katować obcasami, makijażami, penis wie czym jeszcze, żeby rzeczony, o ile słabszy mężczyzna ją zauważył – a jak oni się starają, to z kobiet wychodzą takie góry lodowe, których nie da się nawet rozpyknąć przy użyciu mnoga lasek TNT.

19. ” Nasza słabość i czułość sprawia, że mężczyzna głupieje. „

– rzeczywiście, jakby mi taka słaba i czuła łaziła po chałupie i co chwilę jojczała „Daaaarling…weź mi przesuń meble, bo ten układ jest taaaaki przytłaczający” , albo częstsze „Przecież nie otworzę tego słoika, paznokcia złamię, a wczoraj zrobiłam je u kosmetyczki!” – szlak by trafił moją cierpliwość…

20. ” Niegdyś kobiety zdawały sobie sprawę, że w tym właśnie tkwi ich siła i chętnie to wykorzystywały.” 

– cytując Lottie z animowanej produkcji Disneya „Księżniczka i Żaba” – „AKCJA WYPRĘŻ BROŃ!” *armia ubranych na różowo księżniczek-kobiet, poprawia cyckonosze (czyt. staniki)*

21. ” Nie rozumiemy, że posiadanie mniejszego IQ nie świadczy o mniejszej wartości osoby? „

– MENSA – taka organizacja, do której należą tylko te światłe osoby posiadające wysokie IQ – przynajmniej 148 punktów w skali  Cattella (w Polsce) – tam mężczyźni i kobiety koegzystują i mają się fantastycznie…po za tym – przełom w sprawie – filozof określiło swoją płeć – jednak państwo, ewentualnie „TO” bardziej mi pasuje, więc Filozof Żuraw pozostanie bezosobowe w mojej opinii.

22. ” Skąd się wzięły feministki? Z kompleksów.”

– Przyznaje się. Mam kompleksy. I to bycze. Jak irlandzkie jaja, prawdziwego irlandzkiego byka. Jednak do feministek się nie zaliczam – jestem babochłopem! A może nawet ” baba Herod” ? Kto to wie…w każdym razie, z filozof Żuraw się nie zgodzę.

23. ” Że za głupia, że za mało zdolna „

– … w ten sposób tłumy kobiet, uznających się za feministki, szturmem ruszyło na biblioteki, uniwersytety, księgarnie, instytucje edukacyjne i stały się tak dobrze wykształcone jak mężczyźni, a może nawet i lepiej? Armagedon!

24. ” Gdy byliśmy dziećmi ,podział płci i ról był jasny. Chodzenie po drzewach, granie w kapsle, zabawy scyzorykiem, kopanie piłki, zbieranie naklejek gumy Turbo z samochodami – chłopcy. Prowadzanie wózków z lalkami, skakanie „w gumę”, zabawy „w dom”, zbieranie karteczek w kotki, pieski, księżniczki – dziewczynki. „

– jasne. To prawda, ale to się sprawdzało w czasach filozof Żuraw. Nie teraz , ani nie za czasów mojego dzieciństwa, ani moich braci – zwłaszcza, kiedy jest się najmłodszym dzieckiem i chce się biegać tak szybko jak bracia/koledzy, wspinać tak wysoko, mieć tak samo wyczesane w kosmos koszulki i w ogóle…Wszystko jasne. Jestem wychowana na chłopca. Tak jak moja znajoma i kilku moich kumpli – ale w ich przypadku tak miało być.

25. ” Nienormalni ludzie powstali z chłopców, którzy woleli zabawy lalkami – dziś większość z nich tworzy tęczowe krainy szczęścia ze swoimi partnerami. „

– to by wyjaśniało, dlaczego nie lubiłam lalek. Z kolei można się zastanawiać nad kwestią chłopców, bawiących się lalkami. Kilku moich kumpli bawiło się lalkami sióstr – bardziej heteroseksualnych facetów, bawiących się lalkami, jeszcze nie było mi dane poznać.

26. ” [Feministka] I musi udowodnić, że jest mądrzejsza od mężczyzny i że w zasadzie mężczyzna o tym wie i dlatego robi wszystko, żeby zepchnąć kobietę na margines życia społecznego;”

– Mmm…czyli każda kobieta, która czyta książki, uprawia sport, zajmuje się sztuką i muzyką – robi to , bo czuje się gorsza od mężczyzny, a nie dlatego, że lubi? Damn. Zaczynam być feministką…

27. ”  Przez feministki dzieci nie mają matek w domach, każda z nas musi kończyć studia – żeby dostać pracę, każda pracować – żeby mieć pieniądze na życie a przy tym żadna nie ma fachu w ręku. „

– Nie zapytam, gdzie są ojcowie – bo wg. filozof Żuraw to dzieci bioro sie z kapuchy, albo przynosi je bociek – teraz wiadomo, dlaczego tak spadł przyrost naturalny w kraju – to przez tych z Libanu. Gdyby nie te ich „Zawody w strzelaniu” do ptaków migrujących – w rozumieniu Żuraw – kobiety miałby by co robić w domach, a mężczyźni żyli by spokojni o swoje jajka, bo nie byłoby feministek? TAG…

28. ” Feministki wmawiają nam, że w zasadzie niczym się nie różnimy od mężczyzny. „

– Żuraw przemówił! Myląc tym samym feministkę z transwestytą.

29. ” Stąd pytanie kierowane do dzisiejszych pań w spodniach: dlaczego paroletnia dziewczynka boi, brzydzi się i nie rozumie, jak w ogóle można nawlec białego robaka na haczyk, i złowioną przez tatę rybę wypuszcza z powrotem do wody podczas gdy jej rówieśnik wykopuje glisty, z dziką satysfakcją przebija je haczykiem w dwóch miejscach a złowioną rybą wali o kamień, obcina jej głowę, rozpruwa brzuch, patroszy i jeszcze bawi się pęcherzykiem?”

– Oj, Żuraw, Żuraw…farmagezony rozgłaszasz… To wszystko kwestia tego jak człowiek jest przyzwyczajony do robactwa i czego został nauczony przez ojca/matkę. Sama potrafię łowić ryby – co mnie dyskwalifikuje z gatunku/płci zwanego „kobietą” – wypatroszyć ją i co gorsze – lubię to robić. A jeśli chłopak się brzydzi żuczka czy skorka – to już nie jest mężczyzną? GIT.

 

 

Reasumując:  Żuraw zdecydować się nie może czym/kim jest ,ale równo jedzie po obu „gatunkach” ludzi. Nie rozumiem tego, ani rozumieć nie chcę. Bo i po co? Mawiają, że jak się czegoś nie wie to się zdrowszym jest, a ja swoje zdrowie cenię – zwłaszcza psychiczne.

Na lepszy wieczór – coś co rozluźni, przynajmniej na mnie tak podziała:

 

Zmarznięty i zmęczony Dwarf – Live long and prosper !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s